Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ yazdı: Her yeni hareket yeni bir umuttur

Selçuk Özdağ yazdı: Her yeni hareket yeni bir umuttur

AK Parti’den istifasının ardından, Ahmet Davutoğlu ile hareket eden ve geçtiğimiz hafta kurulan Gelecek Partisi’nin kurucular kurulunda yer alan Manisa eski Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ www.enpolitik.com adlı internet sitesinde yeni bir köşe yazısı kaleme aldı.

“Her Yeni Hareket Yeni Bir Umuttur.” başlıklı yazısında Gelecek Partisi’nin hangi sebeplerle kurulduğunu kaleme alırken, ” Gelecek Partisi AK Partinin özeleştirisinden, son 18 yılın etraflı bir analizinden ortaya çıkmış bir partidir. Gelecek Partililer aynı yolda yürüselerdi, yeni bir siyasi hareket inşa etmenin zorluklarına ne gerek vardı.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemine de başından beri karşı olduğunun altını çizen Özdağ, yazısını ” Bu satırların yazarı defalarca CB sisteminin yanlış olduğunu, bu yetki temerküzünün ona sahip olan her kişide aynı sonucu yaratacağını, kısaca mutlak gücün her insanı bozacağını yazıp durdu. Tarihle kavga etmenin, Atatürk ile Abdülhamit’i yarıştırmanın, liyakatin yerini kayırmacılığın almasının, kuvvetlerin tek elde toplanmasının yanlış olduğunu ifade etti.” sözleriyle sürdürdü.

Yazının tamamına şu linkten ulaşılabilir.

http://www.enpolitik.com/kose-yazisi/3626/her-yeni-hareket-yeni-bir-umuttur

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz