Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'a saldırının faili ülkü ocakları başkanı oldu

Selçuk Özdağ’a saldırının faili ülkü ocakları başkanı oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldırının sanığı olan Gülahmet Türk, Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı oldu. Atama büyük tepkiyle karşılandı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a saldırının sanığı olan Gülahmet Türk, Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı oldu. Atama büyük tepkiyle karşılandı.

İl Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’na Gülahmet Türk atanmıştır. Yeni görevinde muvaffakiyetler diler, geçmiş dönemlerde Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı yapan tüm ülküdaşlarımıza teşekkür ederim” ifadeleri kullanıldı.

Bu karara tepki gösteren Selçuk Özdağ, sosyal medya hesabından “Bana yapılan saldırı ile ilgilerinin olmadığını söyleyenlere ithaf olunur” diye yazarak Ülkü Ocaklarının açıklamasını paylaştı.

Herkes tahliye olmuştu

Selçuk Özdağ’a saldırarak sopa ile darp eden ve silah çeken Abdurrahman Gülseren, Berke Aygün, Gülahmet Türk, Kadir Hukanoğlu ve Muhammet Raşit Gürsoy, kamera görüntülerinden tespit edilerek önce tutuklanmış, savcılığın talebi üzerine 20 gün sonra tahliye edilmişti. Kararı veren ağır ceza mahkemesi, ‘asliye ceza mahkemesiyle yaşanması muhtemel görev uyuşmazlığı nedeniyle sanıkların mağduriyetine neden olabileceğini’ gerekçe göstermişti.

Semih Yalçın ne demişti?

Selçuk Özdağ’ı sosyal medyadan hedef gösterdiği ileri sürülen MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, saldırının kendi talimatları ile olmadığını kaydederek, “Bu hareketin delisi çoktur. Talimat falan dinlemezler” demişti. Yalçın ayrıca “Ülkücü gençler artık sokaklarda değiller. O durum 80 öncesinde kaldı. Ülkü ocakları kültür ve irfan ocakları oldu. Entelektüel merkezler oldu artık” iddiasında bulunmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri