Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'a saldırının sanığının Ülkü Ocakları İl Başkanlığı'na atanmasına Davutoğlu'ndan tepki

Selçuk Özdağ’a saldırının sanığının Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na atanmasına Davutoğlu’ndan tepki

Selçuk Özdağ'a düzenlenen saldırının sanıklarından birisi olan Gülahmet Türk'ün Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı olarak atanmasına Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'ndan tepki geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırı sonrası açılan davada savcılık talebiyle 20 gün sonra tahliye ettirilen 5 sanık arasında yer alan Gülahmet Türk’ün Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’na getirildiği ortaya çıktı. Özdağ, Bahçeli’ye “Şahsıma yapılan kalleş saldırıda yer alan bu kişiyi bu göreve kim atadı?” şeklinde bir soru yöneltti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a cuma namazına gitmek için evinden çıktığı sırada bir grup tarafından fiziki saldırı düzenlenmişti.

Tahliye edilmişlerdi

Özdağ’a saldırı sonrası açılan davanın iddianamesinde sanıklar Abdurrahman Gülseren, Berke Aygün, Gülahmet Türk, Kadir Hukanoğlu ve Muhammet Raşit Gürsoy; Selçuk Özdağ’a yönelik kasten yaralama suçundan 9 yıla kadar, şoförünü ise silahla tehdit suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istenmiş fakat 5 şüpheli, savcılığın talebi üzerine 20 gün sonra tahliye edilmişti.

saldidi.jpg

Tahliye yetmedi bir de il başkanı oldu

Özdağ’a saldıranlara tahliye yetmedi, bir de ödül gibi atama yapıldı. ‘Bursa Ülkü Ocakları’ adlı Facebook hesabından yapılan paylaşım, Gülahmet Türk’ün Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanı olarak atandığını ortaya çıkardı.

1.jpg

Bahçeli’ye soruyorum

Selçuk Özdağ ise Twitter hesabından konuya ilişkin şu paylaşımları yaptı:

“15 Ocak 2021 de şahsıma yapılan kalleş saldırıda yer alan bu kişiyi bu göreve kim atadı Sn.Bahçeli’ye soruyorum?

“Bana yapılan saldırı ile ilgilerinin olmadığını söyleyenlere ithaf olunur.”

Davutoğlu’ndan tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da ödül gibi atamaya tepki göstererek, “Sayın Bahçeli, hani siyasi etik yasası diyordunuz. Bu hangi etiğe sığar?” diye sordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri