Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan AK Parti'ye ÖTV tepkisi: Bir ülkede araba sahibi olmak bu...

Selçuk Özdağ’dan AK Parti’ye ÖTV tepkisi: Bir ülkede araba sahibi olmak bu kadar zor olmamalı

İkinci el araba fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ sürekli artan ÖTV oranlarına tepki gösterdi. “Bir ülkede araba sahibi olmak bu kadar zor olmamalı” diyen Özdağ, “Vatandaş bir araba kendine alırken 2 arabada devlete alıyor” ifadelerini kullandı.

İkinci el otomobil fiyatlarının bile vatandaşlarının satın alma gücünün çok üzerinde olduğunu belirten Selçuk Özdağ, ÖTV ile devletin vatandaştan topladığı verginin indirilmesi gerektiğini savundu.

İşte Selçuk Özdağ’ın büyük destek gören o tweetleri…

1-Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu. Araçlardan alınan ÖTV o kadar yüksek ki 1 araç kendinize alırken, 2 araç da devlete alıyorsunuz. Araba sahibi olmak lüks değildir. Vatandaşlarımızın can güvenliği sağlayacak yeni arabalara binmek istemeleri en doğal haklarıdır.

2-Bu nedenle ÖTV(Özel tüketim vergisi)düşürülmeli ve araba sahibi olmak kolaylaştırılmalı,bu haksız soyguna (!) son verilmelidir.Hani uzaya gidiyorduk? Hani ekonomimiz pik yapmıştı? Doğru ise ÖTV derhal makul seviyeye çekilmelidir.

3-Bir ülkede araba sahibi olmak bu kadar zor olmamalıdır. Araç sahibi olmak, zamanı geldiğinde yenilemek vatandaşımızın hakkıdır. ÖTV adı altında araçlardan alınan vergi miktarı çok yüksek olduğu için vatandaşlarımız bir araba kendine alırken 2 araba da devlete almaktadır.

4-Bu şartlarda ÖTV oranını yüksek tutan yöneticilerimiz vatandaşlarımıza araba almayın yaya kalın mesajı mı vermektedirler. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde araba fiyatları makul ve ulaşılabilir olmalıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri