Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan AK Parti ve MHP'ye çok konuşulan Doğu Türkistan göndermesi

Selçuk Özdağ’dan AK Parti ve MHP’ye çok konuşulan Doğu Türkistan göndermesi

Gelecek Partisi, Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını Boykot Çağrısı başlıklı bir basın açıklaması düzenledi.  Toplantıda konuşma yapan Selçuk Özdağ, 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, koalisyon iktidarına seslenerek, “Koalisyon iktidarı birisi milliyetçiyim diyordu, soydaşlardan bahsediyordu, Türk Dünyasından bahsediyordu ama Doğu Türkistan’a gelince hiç görmediler, duymadılar ve seslerini kesip Çin Halk Cumhuriyeti ile ilişkilerini ön plana aldılar. Koalisyon iktidarının bir diğer ortağı ümmetçiyim diyordu. O da ümmeti duymak istemedi, Çin’de yaşayan, Doğu Türkistan’da yaşayan 30 milyon insanı ümmetten kabul etmedi. Ama Gelecek Partisi bir farkındalık yaratmak için yola çıkmış; nerede bir mazlum varsa nerede İnsan Hakları İhlalleri varsa orada olmasına şiar edinmiştir” dedi. 

16 PARTİDEN SES VAR DİĞERLERİNDEN YOK!

Özdağ, Gelecek Partisi olarak bir yıl içinde Doğu Türkistan’a dair 15 farklı başlıkta aldıkları aksiyonlara değinerek, parti olarak neler yaptıklarını anlattı. Son olarak 21 siyasi partinin genel merkezine imzalamaları üzere bir boykot çağrısı metni gönderdiklerini, bununla da kalmayıp Ankara’daki 132 ülkenin büyükelçiliklerine boykotu açıklayan ve destek çağrısı yapan mektuplar gönderdiklerini dile getirdi. Özdağ, 21 partiye gönderilen boykot çağrısı mektubuna 16 partinin olumlu yanıt verdiğini ancak Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin telefonlara bile cevap vermeyerek yanıt verdiklerini, Doğu Türkistan meselesinin bir turnusol kağıdı olduğunu kaydetti. 

Özdağ, son olarak “İktidara sesleniyoruz, lütfen, diplomatik boykot sesinizi duymak istiyoruz, sembolik sporcu gönderiyoruz dediğinizi duymak istiyoruz. Görelim sizi ne kadar soydaş, tarihdaş, kültürdaş ve de dindaşsınız diyoruz!” ifadelerini kullandı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri