Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan Binali Yıldırım'a çok konuşulan Ebulfez Elçibey yanıtı

Selçuk Özdağ’dan Binali Yıldırım’a çok konuşulan Ebulfez Elçibey yanıtı

Azerbaycan’ın kurucu lideri Ebulfez Elçibey’i es geçen Binali Yıldırım’ın “Azerbaycan’ın kurucu lideri Haydar Aliyev’i vefatının 18. yılında rahmetle anıyorum” şeklindeki sözleri çok tartışılmıştı. Selçuk Özdağ’dan Yıldırım’a Ebulfez Elçibey cevabı geldi.

Binali Yıldırım Azerbaycan’ın kurucu lideri olarak Aliyev’i hatırlasa da SSCB sonrası ülkenin kurucu iki isminden biri Mehmet Emin Resulzade diğeri de Ebulfez Elçibey’di. SSCB dağılınca Azerbaycan’ın kurucu lideri olarak ülkede derin izler bırakan Ebulfez Elçibey, Binali Yıldırım’ın mesajında yok sayıldı. Haydar Aliyev, Ebulfeyz Elçibey’den sonra ülkenin üçüncü cumhurbaşkanı olmasına rağmen Binali Yıldırım, Aliyev’e ‘kurucu lider’ dedi.

Selçuk Özdağ’dan Binali Yıldırım’a cevap

Binali Yıldırım’a nüktedan bir yanıt veren Gelecek Partisi Genel başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “SSCB den bağımsızlığını kazandıktan sonra aklında kalan Haydar Aliyev olduğu icin öyle sanmıştır.Tabi bu arada Ebulfez Elçibey’i hatırlayamamıştır! M.E.Resulzade’nin mezarının Ankara Cebeci de olduğunu zaten bilmediği de bir gerçek gibi” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri