Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan Bülent Turan'a yanıt: Sizin milliliğiniz buysa biz almayalım

Selçuk Özdağ’dan Bülent Turan’a yanıt: Sizin milliliğiniz buysa biz almayalım

Düne damga vuran Davutoğlu - Kılıçdaroğlu görüşmesi öncesi 2015'teki koalisyon görüşmelerini diline dolayan Bülent Turan'a bir yanıt da Selçuk Özdağ'dan geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kişisel Twitter hesabı üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen Davutoğlu’na istikşafi göndermesinde bulunan AK Partili Bülent Turan’a yanıt verdi.

Kendi seçmeni için bile aileye ulaşabilenlerin faydalanabildiği bir yapı

“AK Parti iktidarı ile piramitin ilk sırasında aile bağlarının gözetildiği, aşağıya doğru genişleyen mutlu bir azınlık oluşturuldu. Söz konusu parti kendi içinde bile tabanını ayrıştırarak güya herkesin eşit ama “bazılarının daha da eşit”olduğu bir kast sistemini kurumsallaştırdı. Kendi seçmenlerinin işe girmek için bile sadece “aileye” ulaşabilenlerin faydalanabildiği bir yapı oluşturuldu. Vazife ve fedakarlıkta mesela mitinglere seçmen lazım olduğunda, seçim zamanı çalışmak gerektiğinde tabanına ihtiyaç duydu” diyen Özdağ, “aile devleti” vurgusu yaptı.

Yok döviz lobisi yok faiz lobisi…

İktidarın gerçeklerin üzerini örtmek için türlü bahanelere sığındığının altını çizen Özdağ, şunları söyledi: “Ama nimetlerden sadece mutlu bir azınlığın faydalandığı bir sistem ikame ettiler. Bu durum başta kendi tabanında ve parti teşkilatlarında olmak üzere huzursuzluk yaratırken AK Parti ve mesela Bülent Turan gibiler ne yapıyor ? Bu huzursuzluğunun üstünü kapatmak için yok yedi düvelle savaşıyoruz, yok döviz lobisi saldırdı yok faiz lobisi diyerek hedef saptırıyor. Gaz bulduk petrol bulduk “sahte muştuları“ ile milleti kaf dağının ardındaki Anka kuşunun hayali ile oyalıyor. Bir de ne yapıyor? Ülkemiz ve milletimizin huzura kavuşması adına rantçılardan ve siyasi ikbal devsirenler yerine milletimizin yanında olanları hedef alıyor. Milletimizin geleceği için her türlü makamı elinin tersiyle iten secilmiş bir başbakanı istihza ile yaftalıyor. Ekonomik kriz, işsizlik, kadın cinayetleri, hukuksuzluk, dış politikadaki salvolar ve ülke insanının çaresizliği konuşulmasın diye hiç bir risk taşımayan muhalefete iftira atma kolaycılığına sığınılıyor.”

Davutoğlu’nun önünde ceketini iliklerken söyleseydin!

“Sn Davutoğlu’nun zamanın başbakanı sıfatıyla yaptığı hükümet kurma çalışmalarını kalkmış ihanet ile suçlayabiliyor. Peki sormak lazım o görüşmeler sırasında liderinin CB olarak yönettiği hükumette kendisi de bir MV olan Sn Bülent Turan da mi ihanet icindeydi. Ne zamandan beri ülkenin hükümetsiz kalmaması icin gösterilen çabalar vatana ihanet olmaktadır. O zaman kendisi, Sn. Davutoglu’nun önünde ceketini iliklerden bunu dile getirmedi ise şu an terennüm ettikleri mi ihanet olmaktadır. Sn Turan, eğer bu söyledikleriniz basit bir kıskançlık yada selden bir kütük kapma çabası değilse ne olduğunu bu millete açıklamak zorundasınız. Muhalefete omuz arkasından ateş etmenin dayanılmaz konforunu bir tarafa bırakıp, iktidarın kendi ‘Mutlu azınlığı’ dışında neredeyse herkesin niçin yoksullaştıgını ve çaresiz kaldığınız anlatın bu millete. İktidarı destekleyen kesimlerin çoçuklarının da içinde bulunduğu gençlerimizin niçin bu ülke de yaşamak istemediklerini anlatın bu millete.”

Sizin tasavvur ettiğiniz millilik ve vatanseverlik bu ise biz bunu almayalım

“Niçin gençlerimizin kaçmak için fırsat kolladığı bir ülke olduk? Bunu söyleyin. İktidar ve temsilcisi Sn Turan, kendi seçmeninize bile adil davranmadığınız, aile iliskilerinin herşeyin önüne geçtiği bu ülkede muhalefet kesimlerine hiç nefes alma hakkı bırakmadınız. Sizin tasavvur ettiğiniz millilik ve vatanseverlik bu ise biz bunu almayalım. Bizim bu ülke için tasavvur ettiğimiz bu değil. Ülkemizin tüm demokrat ve haysiyet sahibi siyasetçileri, aydınları olarak bu ülkeyi ve insanımızı ne yapıp edip tekrar huzura ve umuda kavuşturacağız. Buna siz bile engel olamayacaksınız. Millet gözünü açmış bizden bir çare beklerken sizin gibilerin hainlik yaftalamarına ancak acı bir tebessüm ederiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri