Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan Erdoğan'a 'ihanet' yanıtı: Biz hain değil arkadaşız

Selçuk Özdağ’dan Erdoğan’a ‘ihanet’ yanıtı: Biz hain değil arkadaşız

Erdoğan, AK Parti il başkanları toplantısında “Çok ayrılıp da parti kuranları gördük. Şu anda hiçbiri hatırlanmıyor. Kafanıza takmayın. İhanetin bedelini ağır öderler” dedi. Bu sözler elbette yeni parti hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül – Ali Babacan ikilisine yoruldu.

Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen eski AK Parti milletvekili Selçuk Özdağ, Erdoğan’ın “İhanetin bedelini ağır öderler.” sözlerini değerlendirdi.

Tarafsız Haber Ajansı’na açıklama yapan eski Manisa milletvekili Selçuk Özdağ, “Bunlar doğru bir ifade değil. Sayın Cumhurbaşkanı da kafasına takmasın. Bir de, ‘2001’den beri beraber olduğunuz arkadaşlarınızı ziyaret edin’ diyor. Biz de onun arkadaşlarıyız, unutmasın. Biz de ‘hainler’ değiliz, arkadaşlarıyız” dedi.

Eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ şöyle konuştu:

Bunlar doğru ifadeler değil. Türkiye hukuk devletidir. Türkiye hukukla, adaletle yönetilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu tür dillerden vazgeçmesi gerekiyor. Bu dil uygun bir dil değil. Bu dil Mevlana dili değil, Yunus dili değil. Bu toprakları biz dille fethettik. Bu dil daha çok kutuplaşma dili, kamplaşma dili, daha çok çatışma dili.

Endişe etmeye gerek yok, bizi hedef göstermeye gerek yok, bizi de kafasına takmasına gerek yok.

Selçuk Özdağ: Parti kurmak ne zamandan beri suç olmuş

Parti kurmak niye ihanet olsun ki. Kendisi parti kurarken nasıl demokratik hakkını kullandıysa… Bugün kurarlar kurmazlar bilmiyorum, Ali Bey kurar mı veya bir başkası kurar mı, Abdullah Bey, Ahmet Bey kurar mı, onları bilmiyorum. Onların ağzından duymak lazım. Ama parti kurmak ne zamandan beri suç olmuş ve ihanet, hainlik olmuş ki. Ne zamandan beri suç olmuş ki parti kurmak?

Demokrasilerde fikir söylemek ihanet değildir. Demek ki yeni kurulacak, kurulacağı söylenen partilerle ilgili ciddi çekinceleri var demek ki, ciddi çekinceleri var ki bu kadar gündeme getiriyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz