Ana SayfaTürkiyeKadına şiddette Ankara Anlaşması, Kanal İstanbul'da Londra, Fransa mahkemeleri! Selçuk Özdağ'dan Erdoğan'a...

Kadına şiddette Ankara Anlaşması, Kanal İstanbul’da Londra, Fransa mahkemeleri! Selçuk Özdağ’dan Erdoğan’a 4 soru

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız” minvalindeki sözleri hala tartışılırken Selçuk Özdağ Erdoğan’a bir dizi soru yöneltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’den paranızı söke söke alırsınız” minvalindeki sözleri hala tartışılırken Selçuk Özdağ Erdoğan’a bir dizi soru yöneltti.

Kanal İstanbul’un finansmanı konusunda muhalefet bankaları, şirketleri uyarmış, projenin ölü bir proje olduğunu, çevreye ve Türk ekonomisine yarardan çok zarar getireceğini savunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da muhalefetin bu çıkışına “Yatırımcıları tehdit ediyorlar. ‘Geldiğimizde bilesiniz ki ödeme yapmayacağız, elinizden alacağız’ diyorlar. Bankaları, projeye ilgi duyan ülkeleri tehdit ediyorlar. Söke söke sizden bu paraları uluslararası tahkim yoluyla alırlar” diyerek karşılık vermişti.

Medya Notu’na konu hakkında açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu soruları yöneltti.

  1. Kadına şiddetin önünü almak, ona arka çıkmak için 2011 yılında İstanbul’da Türkiye’nin önderliğinde imzalanan İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak için neden 11 yıl beklendi merak ediyorum.
  2. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onayladığı sözleşme eğer kötü idiyse 2011’de neden ölcülük yaparak o sözleşmeye imza attık?
  3. Bir gece Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle iptal edildi. İstanbul Sözleşmesi yerine Ankara Sözleşmesi dediler? Peki tamam. İhalelerde ya da Kanal İstanbul’un finansmanında neden Türk mahkemelerine, Ankara mahkemelerine dönmüyoruz? Neden Londra mahkemeleri diyorlar da Ankara mahkemeleri demiyorlar?
  4. İstanbul Sözleşmesi’ne gelince Ankara ihalelere gelince Londra bu çifte standart ne zaman son bulacak?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri