Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan İbrahim Kalın'a: Neden Türk medyasına Biden bizimle yeni bir sayfa...

Selçuk Özdağ’dan İbrahim Kalın’a: Neden Türk medyasına Biden bizimle yeni bir sayfa açmak istiyor derken, CNN’de biz tam iş birliğine hazırız diyorsunuz?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kişisel Twitter hesabı üzerinden iktidarın dış politikasını eleştirdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, iktidarı dış politika konusunda tutarsız olmakla eleştirdi.

Özdağ, kişisel Twitter hesabı üzerinden birtakım değerlendirmelere yaparak Cumhurbaşkanlığı Sözücüsü İbrahim Kalın’a da sert sözlerle yüklendi.

Kalın’ın “Sayın Cumhurbaşkanımız, Patriot ya da bir başka NATO müttefikinden başka bir savunma sisteminin satın alınması konusunda Türkiye’nin görüşmelere hazır olduğunu belirtti. Bunu yapmaya hazırız, tam iş birliğine hazırız” ifadelerini değerlendiren Özdağ, “Buharlaşan paralarımız, sıfırlanan itibarımız, zulüm diyarına dönüştürülen güzel ülkemiz. İktidar ne yaparsa haklı, ne söylerse doğru öyle mi? Maalesef tüm bu hataların, gerçekle ilgisi olmayan sözlerin, sahte müjdelerin ceremesini hep bu mazlum halk ödüyor” ifadelerini kullandı.

Her durumda alkış ve destek bekliyorsunuz

İktidarın, sürekli çelişkili açıklamalar yaptığını ve her durumda destek beklediğini belirten Özdağ, “Birgün bir şey söylüyorsunuz, diğer gün tam tersini. Her iki durumda da alkış ve destek bekliyorsunuz. Bu çelişkileri dile getirenleri de vatan haini ilan ediyorsunuz. Her durumda yerli ve milli olan siz, hain ve terörist olan biz. Peki vatan? O “Yağma Hasan’ın böreği” olmuş. Elde avuçta kalan ne varsa haraç mezat! Mesela S-400 olayı. Blöf olduğu her halinden belli bu alışveriş olayında milleti aldatmayın, kullanmayacağınız bir füze bataryası için milyarlarımızı heba etmeyin dedik ve her zamanki gibi vatan haini ilan edildik” diye konuştu.

Siz devlet mi yönetiyorsunuz yoksa milletimizle kafa mı buluyorsunuz?

Özdağ, sözlerine şöyle devam etti:

“Eski yavuklusunu kıskandırmak için trip yapan maşuk gibiler. Gerçek aşklarına dönmek için şimdiden türlü manevralara başladılar bile. Neymiş efendim, S-400’leri her zaman kullanmayabilirlermiş. Girit modeli uygulanabilirmiş, ortak bir yol bulunabilirmiş. S-400, bir savunma sistemi mi yoksa arada canı isteyenin oynamağı bir bilgisayar oyunu mu ey savunma bakanı? S-400’den vazgeçip Amerikan patriotları için görüşmelere hazırız diyen İbrahim Kalın, siz devlet mi yönetiyorsunuz yoksa milletimizle kafa mı buluyorsunuz? Herkesi vatan haini ilan ediyorsunuz,malum dilin kemiği yok, peki şecaat arz ederken gerçekleri açık ettiğinizi anlamayacak kadar aptal olduğumuzu mu sanıyorsunuz. Özetle bu S-400 işi elimizde patladı,milleti uyutmak için Andersen’den uzay masallarına mı sarılalım diyorsunuz?”

Türk medyasına başka, CNN’e başka

Selçuk Özdağ, Sözcü Kalın’ın Türk medyasına başka, CNN’e başka demeçler verdiğinin altını çizerek şunları söyledi: “CB sözcüsü Sn. Kalın, İngilizceniz Türkçeniz kadar iyi, peki neden Türk medyasına konuşurken Biden bizimle yeni bir sayfa açmak istiyor derken, CNN Int. de, İngilizce konuşurken, biz tam iş birliğine hazırız, Biden yönetimiyle yeni bir sayfa açacağımıza inanıyoruz diyorsunuz. Hatırlatmak isterim ki bir tek sizler İngilizce bilmiyorsunuz. Sizin bu tarz devlet yönetme anlayışınız yüzünden ülkemizin itibarı yerle bir oldu. T.C’nin sözüne değer atfeden kim kaldı dünyada? Tüm bu kelime ve ayak oyunlarınızı da devlet aklı diye satmanızdan gına geldi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri