Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'dan iktidara Doğu Türkistan tepkisi

Selçuk Özdağ’dan iktidara Doğu Türkistan tepkisi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Çin'in Doğu Türkistan'daki müslümanlara yönelik işkence ve asimilasyon politikasını protesto eden Uygur Türkleri'nin gözaltına alınmasına tepki gösterdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Çin’in Doğu Türkistanlılara yönelik uygulamalarını protesto eden Uygur Türkleri’nin gözaltına alınmasına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Bugün, Çin Konsolosluğu önünde toplanan gruba polis müdahale etmiş ve çok sayıda Uygur Türkü’nü gözaltına almıştı.

Çin’in toplama kamplarında tuttuğu ve birçoğundan haber alınamayan Doğu Türkistanlıların yakınları, bugün Çin’in İstanbul Konsolosluğu önünde toplanarak protesto gösterisi düzenledi. Yaklaşık bir aydır her gün konsolosluk önünde toplanan gruba bugün polis müdahale etti. Müdahalenin ardından çok sayıda Uygur Türkü gözaltına alındı.

Türk veya müslüman diye bir derdiniz yok mu?

Selçuk Özdağ, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Çin’in güvenliğini kendi güvenliğimiz gibi görüyoruz. Ülkemizde Çin’e yönelik hiçbir olumsuz faaliyete izin vermiyoruz” sözlerini hatırlatarak şu ifadelerle yaşananlara tepki gösterdi: “Cumhur ittifakının mazlum, Türk veya müslüman diye bir derdi yok mu? Koalisyon hükümeti bu mazlum insanlar için söyleyecek bir sözünüz yok mu?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri