Ana SayfaTürkiyeBerat Albayrak'ın istifası daha güzel özetlenemezdi! Selçuk Özdağ'dan hem teşhis hem tedavi

Berat Albayrak’ın istifası daha güzel özetlenemezdi! Selçuk Özdağ’dan hem teşhis hem tedavi

Selçuk Özdağ Berat Albayrak yorumuyla gündem oldu. Gelecek Partisi’nin önemli ismi Selçuk Özdağ, Berat Albayrak’ın istifasını değerlendirdi.

Herkes Berat Albayrak ismine odaklanmışken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sistem eleştirisi getirdi. İstifa olayına bütünlüklü bir yaklaşım gerçekleştiren Özdağ, “Mevcut sistemden bütün bakanları adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Çare erken seçimdir” dedi.

Berat Albayrak’ın istifası Türkiye’de adeta bir şok etkisi yarattı. Piyasalar ne yapacağını şaşırdı. Bir günde Merkez Bankası Başkanı değişmiş, Hazine Bakanı istifa etmiş ekonomiden beklenen olmadı. Türk lirası değer kazanmaya başladı, dolar ve euro’da da ani düşüşler yaşandı. “İstifa ülkeye iyi geldi” diyen bile oldu.

Selçuk Özdağ: Çare erken seçim

İşte Berat Albayrak’ın istifasının ardından Selçuk Özdağ’ın yaptığı o analiz:

O gider şu gelir hiç farketmez. Bu sistemde tüm bakanların adı RTE’dir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi yürürlükte oldukça felaketimiz sürecek. Çare erken seçimdir, çare cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden tam ve kamil manada parlamenter sisteme geçmektir. Gerisi laf-ı güzaftır…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri