Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ: Evime hırsız girdi, silahımı çaldı! Örgütlerin hedefindeyim

Selçuk Özdağ: Evime hırsız girdi, silahımı çaldı! Örgütlerin hedefindeyim

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gündemi sarsacak açıklamalar yaptı

TV5’te Kulis Ankara programının konuğu olan Gelecek Partili Selçuk Özdağ, son günlere damgasını vuran selefi grupların silahlanmasına ilişkin sarsıcı açıklamalar yaptı.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın ‘Türkiye’deki 150 selefi grup silahlanıyor’ açıklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulanan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evine hırsızın girerek silahını çaldığını hatırlatarak, “Ruhsat almak için tekrar başvurdum. İşlemlerim tamamlandı. Ankara Valisi telefonuma çıkmıyor. Benim ruhsatım imzalanmıyor ne için imzalamıyorsunuz bir yandan Cübbeli Ahmet, 150 selefi derneğinin silahlanmasından bahsediyor onlar silahı nereden buluyor? Ben ruhsatlı silah kullanmak istiyorum. Ankara Valisi telefonuma çıkmıyor ve bunun adına ‘demokrasi’ diyorlar.3 ay oldu emniyetten evraklar gideli neden imzalamıyorsun? Hırsızlar da yakalanmadı. Ciddi şekilde demeçlerim var. Örgütlerin hedefiyim” dedi.

TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Kulis Ankara programında konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cübbeli Ahmet’in söylemiş olduğu Türkiye’de 150 selefi grup var ve bunlar silahlanıyor açıklamasıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Özdağ, “Türkiye bir hukuk devleti olmalı eğer Türkiye bir hukuk devleti olsaydı, bugünkü eğer bu iddialar doğruysa Türkiye büyük bir tehlike altındadır. En çokta hükümet tehlike altındadır. Türkiye’deki tarikatlar cemaatleşiyorlar ve cemaatleşenlerde siyasallaşıyorlar, siyasallaştıktan sonrada devletin ve hükümetin canlarıyla büyüyorlar. Ardından da devleti yönetmeye veya devlete ortak olmaya hükümetlere ortak olmaya hükümetlere ortak olduktan sonrada devlete sahip olmaya çalışıyorlar. O nedenle de bu silahlanma isini ciddiye almamız lazım” dedi.

Selçku Özdağ: 15 Temmuz öncesinde…

15 Temmuz Darbe Komisyonu Araştırma Başkanvekili olan Özdağ, cemaatlerin denetimiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, şunları söyledi: “15 Temmuz öncesinde de MİT, Emniyet Teşkilatı ve Jandarma İstihbaratı bunları devlet kademelerine bildirmediler. Bildirdiyseler bile dolaylı olarak bildirdiler. MİT’ten gelen raporda biz başbakana ve de gerekli yerlere zaman zaman ‘bu yapının illegalle büründüğünü gözlemledik’ diye raporlar yazdıklarını bize bildirdik. Emre Taner’e sordum. Eski MİT müsteşarına, ‘siz Türkiye’deki dini cemaatleri denetliyor muydunuz’ diyerek mesela Fethullah Gülen gibi bir adam çıkmış bunun ismiyle Fetö illegal yapı dünyanın en tehlikeli örgütü bu örgütle ilgili çalışma yaptınız mı? Hayır dedi. Neden dedik? Çünkü biz illegal örgütleri denetlerken silahlı Marksist Leninist örgütleri denetlerken bunlara fırsat bulamadık, elemanda bulamadık zamanda bulamadık ifadesini kullandı.”

Özdağ: Örgütlerin hedefindeyim

Evine hırsız girip silahını çaldığını söyleyen Özdağ, “Yıllardır siyaset yapıyorum ama benim silahımı şoförüm taşıyor, arabamda duruyor. Ruhsat almak için tekrar başvurdum. İşlemlerim tamamlandı. Ankara Valisi telefonuma çıkmıyor. Benim ruhsatım imzalanmıyor ne için imzalamıyorsunuz bir yandan Cübbeli Ahmet, 150 selefi derneğinin silahlanmasından bahsediyor onlar silahı nereden buluyor? Ben ruhsatlı silah kullanmak istiyorum. Ankara Valisi telefonuma çıkmıyor ve bunun adına ‘demokrasi’ diyorlar. Ben geçmişte 24-25-26 dönem Manisa milletvekiliyim Muhsin Yazıcıoğlu’nun genel başkan yardımcısıyım, geçmişte bir gençlik lideriyim. 7 yıl hapishanelerde kalmışım. Ciddi şekilde demeçlerim var. Örgütlerin hedefiyim. AK Parti genel başkan yardımcılığı yapmışım şimdide genel başkan yardımcılığı yapıyorum. Bana silah bulundurma ruhsatı ver sayın vali. Neden telefonuma çıkmıyorsun sen? Neden bana ruhsat vermiyorsun? Ben eski milletvekiliyim genel başkan yardımcısıyım. Burada silahım var ama Manisa’da da olsun istiyorum. Neden imzalamıyorsun? 3 ay oldu emniyetten evraklar gideli neden imzalamıyorsun? Hırsızlar da yakalanmadı. Ben darbeler araştırma komisyonu başkan vekiliydim evimde sadece silah alındı herhangi bir şey alınmadı bilgisayar tablet arandı fakat ben bunları kullanmıyorum. Profesyonelce gelip evime girip yapmışlar sadece silahım çalınmış ama” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri