Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ’dan Süleyman Soylu’ya hodri meydan: Yüreği yetiyorsa A Haber’de karşıma çıksın

Selçuk Özdağ’dan Süleyman Soylu’ya hodri meydan: Yüreği yetiyorsa A Haber’de karşıma çıksın

Özdağ, “Bakan Soylu şovmenlik yapıyor” dedi.

TBMM’de bütçe görüşmeleri esnasında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’dan sert eleştiriler geldi.

Bakan Soylu’nun şovmenlik yaptığını belirten Özdağ, “ Sayın Soylu önce aynaya baksın. Sayın Soylu şunu unutmasın terörle ve teröristlerle mücadele ederken maalesef bölücülüğe çanak tutmaktadır. Konuştukları kelimelerle Türkiye’de vatandaşlarımızı HDP’ye doğru yönlendirmektedirler. Bu Türkiye’nin birliğine ve bütünlüğüne hizmet etmek değildir. Sayın Soylu konuşmalarıyla şov ve şovmenlik yapmaktadır. Devlet adamlığı yapsın, bakanlık yapsın. Bir iki partiyi terörle ve bölücülükle ilişkilendirmek suçtur. Kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Kendisini kınıyorum. Mecliste o kadar bağırmasına gerek yok kürsüde çok yüksek sesle konuşmasına gerek yok sözünü yükseltmesi gerekirken sesini yükseltiyor, sesini yükseltirken de iftira atıyor, yalan söylüyor, yanlış bilgilerle de kamuoyunu meşgul etmek istiyor. Bütün idealleri ve hayalleri iktidarda kalmaktır ama kalamayacaklar bunu da unutmasın. Bu konuşmasının hesabını da yargı da soracağız. Kendisini de devletin tüm imkânlarını arkasına alarak meydan okuma gibi bir adliyetin içerisine düşmesin. Kendisine sesleniyorum aklını başına alsın. Devlet bağırarak, iftirayla ve hakaretle yönetilmez düne kadar İyi Parti’ye, Saadet Partisi’ne 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde her şeyi söylediler daha sonrada bunlara şirinlik muskası yazmak istediler. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bunlar günlük siyasetçilerdir, güne göre siyasetçilerdir. Bunlar devlet adamlığı ciddiyeti içerisinde devleti yönetememektedirler.”dedi.   

“Teröre de, Türkiye’yi kutuplaştıran dile de karşıyız”

Gelecek Partisi olarak teröre ve bölücülüğe karşı olduklarını belirten Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, “ Teröre, teröriste ve bölücülüğe karşı olduğumuz gibi siyaset yaparken Türkiye’yi kamplaştıran ve kutuplaştıran dile de karşıyız. HDP ile yada HDP’nin bazı kişileri ile mücadele edilebilir bunlar hukuk yapar. HDP’li bazı milletvekilleri suç işleyebilir hem Devlet Bahçeli’nin HDP kapatılmalıdır sözü doğru değildir. Çünkü HDP’nin nerede kapatılacağını Bahçeli çok iyi bilmelidir. Önce Devlet Bahçeli ortağı ile konuşmalıdır. Ortağı 2010 referandumunda partilerin kapatılmasını ortadan kaldıralım dedi o gün 5 HDP’li milletvekili oy kullanmaya gelmedi. Böylece partilerin kapatılması tabi olmaktan çıktı zorlaştırma haline geldi. HDP’nin de vebali var o gün ondan nemalanmak istedi. Bugün de Devlet Bahçeli, AK Parti’nin genel başkanı ile konuşsun. O nedenle artık bunların kırkları cevizin haddi hesabı yok. Burada çok ciddi şekilde bir savrulma vardır. Gelecek Partisi Güneydoğu Anadolu’daki arabını, kürdünü, zazasını, Türkmenini kucaklamak istemektedir. HDP’ye oy verenlerle HDP’yi yönetenleri birbirinden ayırt etmek gerekmektedir. HDP’nin üzerine düşende terör ile arasına mesafe koymaktır. Kişiler cezalandırılır, partiler cezalandırılmaz sayın bahçeli de bu tür cümlelerle de tabanını konsolide etmeye çalışırken bir taraftanda HDP’ye oy verenleri konsolide ediyor. Yani bir yandan ben ayakta durayım diyor ama diğer taraftan HDP’yi büyütüyor cümleleriyle. Bundan doğru değildir “ ifadelerini kullandı.

“Gün çiçeği tavırlarından vazgeçsin…”

Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Bakan Soylu’nun geçmişte yaptığı konuşmalara dikkat çekerek “ Sayın Soylu meclis kürsüsünde elindeki metne bakarak konuşuyor. Bir bakan bir siyasetçi bunları söylerken metinle mi konuşur? Gelecek Partisini ağzına alırken destur diyerek alsın. Kendisinin geçmişte Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili konuştuklarını hatırlatıyorum. Bende Büyük Birlik Partisinde Genel Başkan Yardımcılığı yaptım. 17 yıl MKYK üyeliği yaptım o da genel başkandı demokrat parti de. İkimizde muhalefetteydi o zaman ki konuşmalarına bakın bir de benim konuşmalarıma bakın. Ben kişileri değil olayları ve olguları konuştum. Bu benim devletime, milletime, temsil ettiğim oy taktirine saygıdan kaynaklanmaktadır. Siyaset terbiyemden devlet terbiyemden gelmektedir. Ama Soylu’nun o gün konuştukları kendisinin utanacağı cümlelerdir. Bugün bulunduğu yer itibariyle utanacağı yerdir. Önce çıkıp milletten o günkü konuştuklarım yalandı yanlıştı özür diliyorum demesi lazımdır ya da o günkü cümlelerimin arkasındayım demesi lazımdır. Devlet Bahçeli geçmişte konuştuğu cümlelerle ilgili cümlelerimin arkasındayım diyor Sayın Erdoğan’da bu kadar hakarete rağmen birlikte yol yürümeye devam ediyor. Soylu’nun ya geçmişteki söylediklerinin arkasında durması lazımdır ya da özür diliyorum demesi gerekmektedir. Belli yerlere gelebilmek adına yüzde yüz dönüşlerin gün çiçeği tavırlarını doğru bulmuyorum. Sayın Soylu’yu birazcık akla, nizana, düşünmeye, tefekküre davet ediyorum. Bir yandan bize iftira atacaksınız bir yandan da seçimi kazanmak için Abdullah Öcalana avukatlarının dışında ailesinin dışında insanlar göndereceksiniz sonra o mektubu okutacaksınız Anadolu Ajansında utanmadan devletin kurumunda okutacaksınız bunu siz okutarak suç işleyeceksiniz. Medet umacaksınız bir terörist başından seçim kazanmak için ortağınız devlet bahçeli de olumlu buluyorum diyecek sonrada kırmızı bültenle aranan adamı TRT’ye çıkarıp sonra arandığını bilmiyorduk diyeceksiniz. Sayın Soylu, Sayın Cumhurbaşkanı bilmiyorsa siz biliyordunuz ki o da biliyor. Siz bildiğiniz halde neden ona bildirmediniz. Bilmiyorsa da neden siz gereğini yapmadınız. İstifa etmeyi bile beceremeyen bir adam kalkmış Gelecek Partisini ağzına almış bu şunu gösteriyor Gelecek Partisinden korkuyor. Korkunun ecele faydası yok korku dağları bekletirmiş ilk seçimde onları göndereceğiz. Türkiye’de Gelecek Partisi bir yandan geçmişin hesabını hukukla soracak bir yandan da bunları millete bunları teşhir edeceğiz.  “ diye konuştu.

Özdağ’dan Bakan Soylu’ya hodri meydan

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Bakan Soylu’ya hodri meydan diyerek “Gelecek Partisi’nin nasıl terörle mücadele ettiğini geçmişte başbakanlık yapmış bugünkü Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun Güneydoğu Anadolu’da neler yaptığını kendisi ile bir gün oturalım konuşalım. Eğer yüreği yetiyorsa benimle ya da bir başkan genel başkan yardımcımızla ben Soylu’yu terörü, bölücülüğü konuşmak adına A Haber’de, yandaş kanallarda, ana akım medyada, kendilerini destekleyen medyada açık oturuma davet ediyorum.  Soylu’nun tavırları cümleleri milli bütünlükten yana cümleler değildir. Türkiye’nin milli bütünlüğünü sarsıcı ve ortadan kaldırıcı cümlelerdir” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri