Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ'ın 15 Temmuz belgeselindeki o sözleri: Emin olduğunuzda zaten bizi öldürecekler...

Selçuk Özdağ’ın 15 Temmuz belgeselindeki o sözleri: Emin olduğunuzda zaten bizi öldürecekler Sayın Başbakanım

Gelecek Partisi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Ruhuyla Geleceğe” belgeselinde konuşan isimlerden biri de Selçuk Özdağ oldu. 15 Temmuz ve sonrasında yaşananlara dair tanıklıklarını paylaşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, o geceyi “Ben o gece yanıma silahımı almıştım. İki torba mermiyle Çankaya Köşkü’ne gitmiştim” sözleriyle anlattı.

İşte Selçuk Özdağ’ın “15 Temmuz Ruhuyla Geleceğe” belgeselinde anlattıkları…

Darbe olduğunu anladığım ilk an Sayın Cumhurbaşkanı’nı aradım. Telefonuma çıkmadı. Ardından Sayın Binali Yıldırım’ı aradım. Birkaç kez aradım telefonuma çıkmadı. Bu sırada arkadaşlarıma haber verdim. 

Milletvekillerine, danışmanlarıma, sekreterime, bakanlara. Kim aklıma gelirse. Bu sırada Sayın Başbakan beni aradı. ‘Selçuk Bey ne oluyor’ dedi. Darbe oluyor sayın Başbakanım dedim. 

Selçuk Özdağ: Emin olduğunuzda zaten bizi öldürecekler Sayın Başbakanım

Sayın Başbakan ile telefonda konuştum. Genelkurmay Başkanı’na ulaşabildiniz mi dedim. Ulaşamıyorum dedi. Sayın Başbakanım ya bizler ya siz bir açıklama yapın milleti uyandıralım, bu darbeye direnelim dedim. Ben AK Parti Genel Merkezi’ne gideyim siz de  arkadaşlarınıza talimat verin orada buluşalım ve sokağa çıkarak direnelim…

Kendisi de Selçuk Bey siz bir açıklama yapmayın dedi ben açıklama yapacağım dedi. Ama dedim biraz çabuk yapın. Emin olmadan yapmak istemiyorum dedi. Emin olduğumuzda zaten bizi öldürecekler sayın Başbakanım dedi.

Gelinen noktada biz Gelecek Partisi’ni kurduk. Niçin kurduk? Türkiye’de daha çok demokrasi olsun diyerek o gece sokaklardaydık. Hepimiz bedel ödedik.

15 Temmuz’dan sonra bazı şeyler yanlış gitti. Biz daha çok demokrasi olsun. Daha çok insan hakları, hukukun üstünlüğü olsun, adale olsun diyerek darbeye meydan okuduk. Ama daha çok demokrasi olacağına maalesef adalet askıya alındı. Hükümet darbecilerle hesaplaşacağım derken cemaati saikiyle buraya girenlerle de hesaplaştı. Bu doğru değildi. Onlara özeleştiri hakkı tanımalıydı.  

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,926TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri