Ana SayfaTürkiyeSelim Temurci: Devlet bilmez, millet bilmez, ehliyetten, liyakattan yoksun insanlar!

Selim Temurci: Devlet bilmez, millet bilmez, ehliyetten, liyakattan yoksun insanlar!

Sağlık Bakanı Yardımcısı Emine Alp Meşe birkaç gün önce Türkiye’deki yoğun bakım kapasitesi ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Meşe’nin, “Yoğun bakımda yatak bulunamamasının sebebi hastaların uzun süre kalması hatta hayat beklentisi olmayan hastaların destekle çok uzun süre yaşamasıdır.” ifadeleri kan dondurdu.

Meşe’nin bu açıklamalarına cevap, Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci’den geldi. Temurci, “Bunu bu ülkede sağlığı emanet ettiğimiz ve bakan yardımcısı olan bir insan açıkladı. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir siyasi hareketin hangi noktaya geldiğini, buradan Gelecek Partisi olarak dostlarımıza seslenerek söylüyoruz. Her şeyi mahvetmek zorunda değiliz, 15-20 yılda yaptığımız her şeyi ters düz etmek zorunda değiliz. Onun için devleti bilmez, milleti bilmez, ehliyet ve liyakattan yoksun insanların Türkiye’yi getirdiği nokta budur. O arkadaşa diyoruz ki, ne yapalım yani? Yoğun bakımdaki insanların fişini mi çekelim? Yoğun bakımdaki hasta sayısını mı azaltalım? Bu insanlar ölsün mü? İnanılır gibi değil.” diyerek yanıt verdi. Temurci, Gelecek Partisi olarak Türkiye’deki insanların yüzü gülene kadar sorunları dile getirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz