Ana SayfaTürkiyeSelim Temurci: FETÖ için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ilk uyaran İlker Başbuğ için yargılama...

Selim Temurci: FETÖ için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ilk uyaran İlker Başbuğ için yargılama kararı verilmesi yanlış olur

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Selim Temurci, Şirin Payzın’a önemli açıklamalar yaptı. Son günlerin en tartışılan konusu İlker Başbuğ ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında yaşanan tartışmaydı. Erdoğan’ın Başbuğ’u hedef alan açıklamasının ardından neredeyse bütün AK Partililer eski Genelkurmay Başkanı’na cephe aldı. Temurci “FETÖ için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ilk uyaran İlker Başbuğ için yargıya gidilmesi doğru değil” diye konuştu.

Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, siyasetteki FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları için bu konunun korkusuzca açılması gerektiğini söyledi. 17-25 Aralık tarihinin FETÖ ile mücadelenin miladı olarak tanımlandığını hatırlatarak, “17-25 Aralık tarihi Cumhurbaşkanına ait bir tarih, yargının bu konuyla ilgili bir kararı yok. Şu anda ülkeyi yönetenler açısından yapılan bir hata var. 2009 yılına götürüyorsunuz meseleyi” diyen Temurci, Başbuğ’un yargılanmasının yanlış bir karar olacağını söyledi. 

Eski AK Parti İstanbul İl Başkanı, Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, Şirin Payzın’la Ne Oluyor’a konuk oldu. Şirin Payzın’ın sorularını yanıtlayan Temurci, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik tartışmalara ilişkin konuştu. 15 Temmuz darbe girişimi davasında yargılanan Korgeneral Metin İyidil için Cumhurbaşkanı’nın  yargı makanlarına ‘talimatlarını da verdik’ cümlesi kurduğunu hatırlatan Temurci, FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik İlker Başbuğ üzerinden yürüyen tartışmada da yargıya talimat veren bir dil kullanıldığını dile getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri