Ana Sayfa Türkiye Selim Temurci'den Fahrettin Altun'a Biden tepkisi: O her şeye maydanoz olan...

Selim Temurci’den Fahrettin Altun’a Biden tepkisi: O her şeye maydanoz olan İletişim Başkanı’ndan iki hafta ses çıkmadı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, Kocaeli 1. Olağan İl Kongresinde konuştu

Gelecek Partisi‘nin Kocaeli 1. Olağan İl Kongresinde konuşan Parti Sözcüsü Selim Temurci, çarpıcı değerlendirmelere imza attı.

Albayrak, nepotizmin simgesi haline geldi!

Karadeniz’de keşfedilen doğal gaza değinerek Gelecek Partisi mensuplarının bu rezervin bulunmasından dolayı son derece memnun olduğunu kaydeden Temurci, doğal gaz lansmanının Berat Albayrak’ın promosyonuna dönüştürüldüğüne dikkat çekerek “Mesele sadece doğal gaz değilmiş, mesele kayırmacılığın, nepotizmin adeta bir simgesi haline gelen Sayın Cumhurbaşkanımızın damadı olan Berat Albayrak’ı yeniden allayıp, pullayıp millete satmakmış.” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı’na ders vermekle yükümlüyüz!

Berat Albayrak eleştirisini ekonomik veriler ışığında da sürdüren Selim Temurci, pandemi sürecinin başında hükumeti uyardıklarını hatırlatarak “Dolar her 10 kuruş arttığında devletin sırtına binen yük 40 milyar TL. Devletin bu süreçte millete verdiği karşılıksız para 12 milyar TL. Millete kira, elektrik, doğal gaz, su yardımı yapın dedik. Vatandaş ayakta kalamayacak diye uyardık. Sayın Hazine ve Maliye Bakanına ekonomi dersi vermekle kendimizi yükümlü hissediyoruz” derken, “Biz daha önce onlarla siyaset yaptık. Ne aldanan ne aldatan olmayacağız diye yola çıktık. Türkiye’yi yönetenler millete şunu söylüyor: Türkiye, Dünya’da onuncu büyük ekonomi olmaya hiç bu kadar yaklaşmamıştı. Dünya’da şu anda onuncu büyük ekonomi seviyesinde olan ülke Kanada. Kanada’nın milli geliri 1 trilyon 730 milyar dolar. Bizim milli gelirimiz 755 milyar dolar. Bunu söyleyenler ya rakamları bilmiyorlar ya da ilave 1 trilyon kaynağı nasıl yaratacaklarını millete söylemeleri lazım.” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Altun’a Biden tepkisi

Biden’ın yedi ay sonra ortaya çıkan demeçlerini değerlendiren Selim Temurci, o sözlere “Otur oturduğun yerde, demokrasiye ve ülkeyi kimin idare edeceğine Türk halkı karar verir diyerek ilk tepkiyi koyan Gelecek Partisi oldu. Peki ne oldu? İki hafta hiçbirinden ses çıkmadı. O her şeye maydanoz olan İletişim Başkanı’ndan da ses çıkmadı. En son Sayın Cumhurbaşkanı ‘Birlikte çay içmişliğimiz var’ dedi. Bırakın çay muhabbetini de şu anda Trump’ın ABD’de yürüttüğü kampanyayla ilgili bir açıklama yapın. Trump, dört tane ülke saydı. Kuzey Kore, Yemen, Mısır ve Türkiye dedi. Dedi ki; ben bu ülkeden rehineleri kurtardım. O rehinlerden biri de 2018’de Türkiye’de döviz krizinin sebebi olan papaz Brunson’dı. Amerika’da seçim sürecinde Türkiye’yi meze yapanlara karşı ‘Türkiye bir hukuk devletidir’ diyebilecek bir Dışişleri Bakanı ve Adalet Bakanı görmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,142BeğenenlerBeğen
18,110TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri