Ana SayfaTürkiyeSelim Temurci: Kullandığı otobüsün, vapurun rengini, şeklini sorduğumuz İstanbulluya neden şehrin şeklini...

Selim Temurci: Kullandığı otobüsün, vapurun rengini, şeklini sorduğumuz İstanbulluya neden şehrin şeklini değiştirdiğimiz bir projeyi sormuyoruz?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, Gelecek Partisi’nin haftalık olağan basın toplantısında kameralar karşısına geçti. Temurci, Kanal İstanbul’dan Libya’ya; ekonomiden parti teşkilatlanmasına kadar merak edilenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kanal İstanbul, İstanbullulara sorulmalı

“Kullandığı otobüsün, vapurun rengini, şeklini sorduğumuz İstanbulluya neden şehrin şeklini değiştirdiğimiz bir projeyi sormuyoruz?” diyen Selim Temurci, Kanal İstanbul dahil gündemde şu anda tartışılan bir çok konunun ülkenin gerçek gündemi olmadığını ve asıl sorunları örtmek için gündeme getirildiğini söyledi. “Bizim şehircilik anlayışımızın temelinde adil ve katılımcı bir planlama gelmektedir. Şehirlerimizde ülkemizde yaşayan insanlarımızın yaşam hakkı parasal bütün değerlerden daha büyüktür. Yaşam hakkı ranttan her zaman büyüktür. Bizim önerimiz bu hayati konunun millete sorulmasıdır.”

Selim Temurci, Kanal İstanbul konusundaki sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu anda uluslararası konjonktürde ülkemizin ve ülkeyi idare edenlerin yaşadığı sıkıntılar var. Şayet Kanal İstanbul projesiyle bu sıkıntılar bertaraf edilecek şeklinde düşünceler varsa İstanbul buna asla feda edilemez.”

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemiyle adalet sistemimiz adeta yerle bir edilmiştir.

Ülkenin birincil gerçek gündemi adalet ve yargı sisteminde yaşadığımız derin krizlerdir. Gelecek Partisi olarak sorduğumuz ilk soru şudur. Adaletin, yargıya güvenin kalmadığı yerde devletimizin bekası nasıl sağlanacak? Daha da önemli bir şey soruyoruz. Yargıya güvenin kalmadığı, adalete ve hukuka güvenin kalmadığı yerde devlet ve vatandaş arasında nasıl bağ kurulacak. Ve diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemiyle adalet sistemimiz adeta yerle bir edilmiştir. Dünya görüşü, düşüncesi, dini, etnitisitesi, kültürü, geleneği ne olursa olsun Gelecek Partisi olarak bütün adaletsizliklerin, zulümlerin, haksızlıkların her daim karşısında olacağız.

Ülkemizin en yakıcı meselesi ekonomi

Ne denli gizlenmeye çalışılırsa çalışılsın bu milletin en temel meselesi iştir, aştır, hayat pahalılığıdır. Üç gencimizden birinin işsiz olduğudur. Özel şirketlerin kamulaştırıldığı, şeffaflık ve hesap verilebilirliğin ortadan kaldırılması, daha önemlisi ehliyetsiz ekonomi yönetimi ve anlayışıdır. Kamudaki israf, lüks ve şatafattır. Adaletin ve özgürlüklerin kısıtlandığı Türkiye yerli ve yabancı yatırımcının korku duydukları bir ülkeye dönüşmüştür. Güven duyulmayan Türkiye ekonomisinin verileri şu anda bize 2001 verilerini bile hatırlatır olmuştur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz