Ana SayfaTürkiyeSelim Temurci: Ülkenin birinci önceliği KHK'lar sonucu oluşan mağduriyetlerin giderilmesidir

Selim Temurci: Ülkenin birinci önceliği KHK'lar sonucu oluşan mağduriyetlerin giderilmesidir

Partisinin haftalık başkanlık kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, FETÖ ile mücadele ve KHK mağduriyetleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

FETÖ ile mücadele herhangi bir siyasi hareketin meselesi değildir

Siyasetin içinde de, orduda da, medyada da, iş dünyasında da ve özellikle yargıda da FETÖ, siyasi iktidarı kullanarak, siyasi partileri kullanarak, gücü kullanarak bu geçen elli yıl içerisinde yapılandı ve diyoruz ki, FETÖ ile mücadele herhangi bir siyasi hareketin meselesi değildir. FETÖ ile mücadele bu ülkede her siyasi görüşün en temel meselesidir, vazgeçilmez meselesidir.

Binlerce insan şu anda bir mağduriyet yaşıyor bu ülkede ve bizim o mağduriyetleri konuşmamız milletimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir. Bu amaçla şu an bu ülkede siyasilerin birincil önceliğinin FETÖ ile mücadele kapsamında çıkartılan KHK’lar sonucu oluşan mağduriyetlerin giderilmesi olduğunu düşünüyoruz. Mahkeme kararı ile beraat eden insanların hak ve itibarlarının bir an önce bu itibar ve haklara kavuşması Gelecek Partisi olarak bizim mücadele alanımızdır. Burada özellikle OHAL durumlarında çıkartılan KHK’ların yargı denetimi içerisinde olmaması, Gelecek Partisi’nin programında
da dikkat çekilen bir husustur ve mutlaka OHAL dönemlerinde çıkartılan KHK’ların yargı denetimine açılması lazım. OHAL demek hukuksuzluk ve keyfilik demek değildir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri