Ana SayfaTürkiyeSelim Temurci: Vakıflar, devlete ödenmesi gereken vergilerle bir takım ailelerin palazlanmasını sağlayacak...

Selim Temurci: Vakıflar, devlete ödenmesi gereken vergilerle bir takım ailelerin palazlanmasını sağlayacak kurumlar değildir

Bugün T24’te Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Ne Oluyor’ programına katılan Gelecek Partisi Sözcüsü Selim Temurci, gündeme ilişkin merak edilen bir çok konuda açıklamalar yaptı. Temurci’nin Ensar – Kızılay meselesiyle alakalı Şirin Payzın’a yaptığı açıklamalar gündemde geniş yer buldu.

“Kızılay hepimizin ortak değeri. Hepimizin kan verdiği 155 yıllık bir kurum. Kızılay herhangi bir siyasi partinin değil hepimizin meselesi. Kızılay’a bağış yapılmasında herhangi bir problem yok. Kızılay’a verilen bir paranın Manhattan’da çok lüks bir binanın yapımında kullanılması için o paranın oraya nasıl gittiği, buna Kızılay’ın nasıl bir paravan şirket olarak aracılık ettiği, adı Ensar olan, Hazreti Peygamber’in yardımcıları olarak adlandırılan bir insan grubunun isminin verildiği ve 40-50 yıldır büyük emeklerle çabalarla bir yere getirilen kurumun aracı kılınarak o paraların oraya nasıl aktarıldığı meselesi. Bize dostlarımız bazen diyorlardı ki, içeride biraz daha kalıp, biraz daha bir şeyler söyleseydiniz diyen. Bizim bu yapının içerisinde neden daha fazla kalmadığımızı şu Kızılay meselesi kadar onlara daha iyi anlatan başka bir mesele olamazdı.

Vakıf kültürü, vakıf medeniyeti bizim topraklarımızda çok değerlidir. Vakıflar bir zenginleşme aracı değildir. Vakıflar, devlete ödenmesi gereken bir verginin arka kapılardan dolaşılarak, ailelere para aktarılarak onların palazlanmasını sağlayacak kurumlar değildir.

Ben Kızılay başkanını tanırım. Düzgün bir arkadaştır. Bu işler neden bu şekilde oluyor, bu işler talimatla oluyor. Bu ülkede şu anda talimat veren tek bir yer var. Yargı mensuplarımız, Kızılay’ımızın imkanlarını Amerika’ya aktaran bir mekanizmayı sorguluyor mu bir soralım. Türkiye’de nasıl bir ortamda yaşadığımızı tekrar bir düşünelim.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri