Ana Sayfa Türkiye Selim Temurci'den 'bildiri' açıklaması: Darbe geçmişimiz ortada dururken topluca yapılan bu açıklama...

Selim Temurci’den ‘bildiri’ açıklaması: Darbe geçmişimiz ortada dururken topluca yapılan bu açıklama iktidar için yeni bir can simidi olmuştur

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, kişisel Twitter hesabı üzerinden dün gece yayımlanan bildiriye ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, dün gece 103 amiralin yayımladığı bildiriye ilişkin düşüncelerini paylaştı.

Temurci, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “”Milletimizin derdi bu sözleşmeler değil; işsizliktir, yoksulluktur, gençlerimizin ümitsizliği, her alanda yaşanan derin adaletsizliklerdir” derken “Montrö dahil devletimizin kurucu sözleşmeleri üzerinden toplumsal kutuplaşmanın tırmandırılması milletimize yapılabilecek en büyük kötülüktür” değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamanın şekli itibariyle darbeleri hatırlattığını kaydeden Temurci, şunları söyledi:

“Herkes görüşünü açıklamakla elbette serbesttir, hele hele Anavatan ve Mavi Vatan söz konusu olduğunda. Peki sorun nedir? Bu millet; açık, örtülü, modern, postmodern darbe ve muhtıralarda, demokrasimizin askıya alınmasında muvazzaf yada emekli askerlerin rollerini asla unutmamıştır.”

Tavsiyemiz bu açıklamaların siyasi kimlikle yapılması

Gelecek Partili Temurci, açıklamanın iktidar için ‘can simidi’ olduğunu belirterek “Askerlik üst düzey bir stratejik akıl gerektirir. Darbe geçmişimiz ortada dururken topluca yapılan bu açıklama iktidar için yeni bir can simidi olmuştur. Tavsiyemiz; bu açıklamaların eski askeri kimliklerle değil, bir an önce siyasete girerek ‘siyasi’ kimliklerle yapılmasıdır” ifadelerini kullandı.

Emekli askerlerin açıklamaları üzerinden demokrasi havarisi kesilenlere de bir sözüm var’

Selim Temurci, paylaşımında son olarak “Gerçek darbede çokoprens almaya gidenleri milletimiz iyi tanır” ifadeleriyle iktidar cenahını da eleştirerek şunları söyledi:

“Emekli askerlerin açıklamaları üzerinden demokrasi havarisi kesilenlere de bir sözüm var: Siz değil miydiniz 15 Temmuz gecesi 01’den sonra ortaya çıkan sahte kahramanlar, telefonunu dahi açacak cesareti olmayanlar? Gerçek darbede çokoprens almaya gidenleri milletimiz iyi tanır.”

Takip Et

20,148BeğenenlerBeğen
18,123TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri