Ana Sayfa Türkiye Selim Temurci'den HDP ilçe binasından çıkan döküman, afiş ve posterlerle ilgili yorum

Selim Temurci’den HDP ilçe binasından çıkan döküman, afiş ve posterlerle ilgili yorum

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, önceki gün düzenlenen operasyonla HDP ilçe binasında terör örgütü PKK ve lideri APO'ya ait afiş, poster ve dökümanların ele geçirilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Önceki gün Halkların Demokratik Partisi (HDP) Esenyurt İlçe Başkanlığına polis ekiplerince düzenlenen operasyonda ortaya çıkan afiş, poster ve çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi.

Konuya ilişkin Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci’den bir değerlendirme geldi.

Temurci, “Binlerce şehidimizin baş zanlısı katil Apo’nun resimleri, bu ülkede hiçbir siyasi partinin duvarlarını süsleyemez” derken, “HDP’nin terörle arasına mutlak mesafe koyması bu ülkede demokratik siyaset diyenlerin en büyük beklentisidir” ifadelerini kullandı.

Kişisel sosyal medya hesabından konuya ilişkin düşüncelerini aktaran Temurci, sözlerine şöyle devam etti:

APO’dan medet umanlar demokratik siyasetin bir parçası olamaz

Evet yasadışı aramalara karşıyız, ancak devlet çözüm sürecinde Apo’yla görüştü diyerek bu çirkin görüntüler asla meşrulaştırılamaz. Apo’nun mektubundan medet umanlar da, hala terörle arasına mesafe koyamayıp katil Apo’dan medet umanlar da demokratik siyasetin bir parçası olamaz. Unutmayalım! Biz,83 milyon şehitleriyle yaşayan bir milletiz. Şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkmak HDP dahil tüm siyasi partilerin en kutsal vazifesidir. Katil Apo’yu kutsayan her görüntü ve anlayış başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere milletimizin vicdanında boğulacaktır.

Takip Et

20,150BeğenenlerBeğen
18,116TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri