Ana SayfaTürkiyeSelvi: Erdoğan seçimlere hâkim

Selvi: Erdoğan seçimlere hâkim

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK parti milletvekilleri ile İstanbul seçimini değerlendirdiğini anlatan bir yazı kaleme aldı. 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Erdoğan’ın vekillere talimatı ne oldu?” başlıklı yazısında Erdoğan’ın talimatının, YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal etmesini halka iyi anlatılmasının gerekli olduğunu ifade etti. Erdoğan bir zarfa 4 oy atılırken neden sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edildiği sorusuna tatmin edici cevaplar verilmesini isterken Selvi’ye göre, AK Parti milletvekillerinde Erdoğan’ın İstanbul seçimlerine hâkim olduğu izlenimi oluştu. 

Abdulkadir Selvi’nin yazısının bir kısmı şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle iftardan sonra yaptığı konuşmayı, “Hadi şimdi biraz da içeri geçelim, dertleşelim” diye bitirmişti. Toplantı salonuna geçildi ve milletvekillerinin söz alarak görüş açıkladığı, sorular sorduğu toplantı başladı. Toplantıda 20 milletvekili söz alıp İstanbul seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor, önerileri aktarıyor ve sorular soruyorlar.

Erdoğan iftardan sonra yaptığı konuşmada “AK Parti’yi kendi partisi olarak değil de heva ve heveslerine aracı olarak görenlerin bu çatı altında yeri yok” demişti. “Partisini zayıf düşürme pahasına kendi ajandalarını öne çıkaranlara izin vermeyeceğiz, vermemeliyiz” diye uyarmıştı. Erdoğan’ın bu sözlerinin adresinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğu açık. Erdoğan mesajını çok net bir şekilde verdiği için midir bilinmez ama AK Parti milletvekilleriyle ilgili toplantıda bu konu gündeme gelmiyor. Milletvekilleri Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu hakkında soru sormuyorlar.

Erdoğan, MKYK toplantısında YSK’nın iptal kararını izah ederken, bir anekdot yaşanıyor. Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, “Ölülere bile oy kullandırmışlar” deyince Erdoğan tebessüm ederek “Ali İhsan, ölüler oy kullanır mı?” diye takılıyor. Ardından da YSK’nın seçimleri sandık kurullarının teşekkülünden dolayı “tam kanunsuzluk”tan iptal ettiğini anlatıp “Bu işi seçmene doğru anlatmak lazım” diyor.

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz