Ana SayfaTürkiyeSema Silkin: AK Parti başörtülü arkadaşlarımızı birer siyasi rehine olarak görüyor

Sema Silkin: AK Parti başörtülü arkadaşlarımızı birer siyasi rehine olarak görüyor

AK Parti’den sonra ne olacak sorusunu artık AK Parti bile soruyor. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, ‘endişeli muhafazakarlar’ olarak adlandırılabilecek bir kitleyi siyasi rehine olarak gören AK Parti’yi eleştirirken yeni bir kavramsal tartışmaya da kapı araladı.

Uzun süredir AK Parti, çekirdek kitlesini ”Biz gidersek kazanımlarınızı kaybedersiniz” şantajıyla bir arada tutmaya çalışıyor. AK Parti’nin kendi çekirdek kitlesini bile şantajla bir arada tutabildiği konjonktürde Saadet lideri Temel Karamollaoğlu da hafta içinde “İktidar değişirse, muhafazakârlar kazanımlarını kaybedeceğine inanmıyorum, ihtimal de vermiyorum.” sözleriyle tartışmaya dahil oldu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, Hasan Basri’nin sunduğu TV5’teki programda kullandığı ‘siyasi rehineler’ kavramıyla meseleye farklı bir perspektif kazandırdı.

Sema Silkin: Başörtülü arkadaşlarımız AK Parti’nin elinden siyasi rehine

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, muhafazakarlar AK Parti iktidarı kaybettiğinde kazanımların yitirecek mi tartışmaları hakkında “İktidar Konya’da, Niğde’de, Diyarbakır’da başörtüsüyle okuyan 20 yaşındaki bir genç kızın duygularını sırf başörtüyle okuma hakkı veriyorum diye rehin alıyor. Başörtülü arkadaşlarımızı Cengiz Holding’in affedilen vergilerine karşı rehin alıyor. 28 Şubat’ın ideologlarıyla yol yürürken rehin alıyor. Gelecek Partisi olarak biz siyasi rehinelerimizi, dostlarımızı bu iktidarın elinden kurtaracağız. Bütün siyasi partilerin bunu bizim gibi çok açık ve net söylemesi gerekiyor. Bu istismarı başörtülü arkadaşlarımız hak etmiyor.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri