Ana SayfaTürkiyeSema Silkin: Albayrak gittikten sonra bakanlara bir özgüven gelmiş

Sema Silkin: Albayrak gittikten sonra bakanlara bir özgüven gelmiş

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, TV5'te Konuşmadan Olmaz programının konuğu oldu

TV5’te Fatma Nur Önal’ın hazırlayıp sunduğu Konuşmadan Olmaz programının konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, TBMM’deki Bütçe maratonuna ilişkin çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

Türkiye’nin salgın döneminde gelişmekte olan ülkeler arasında hibelerde son sırada, kredilerde ise ilk sırada yer aldığına dikkat çeken Gelecek Partili Silkin, Bütçe’de bu yıl 180 milyar TL faiz ödemesi yapılacağının da altını çizdi. Silkin, bu faiz yükünün son iki yılda yürütülen yanlış ekonomi politikalarına bağladı.

Yandaş müteahhite 30 Milyar TL, milyonlarca esnafa 5 milyar TL

Bütçe’de aslan payının KÖİ (Kamu Özel İşbirliği) projelerine aktarılacağını belirten Silkin, şunları söyledi: “KÖİ çok özel bir ifade gibi gelmesin. Bir avuç imtiyazlı insana verilecek bu 30 milyar lira. Bir avucu geçmeyen imtiyazlı azınlığa 30 milyar, 22 milyar lirayı da milyonlarca çiftçimize vereceğiz”

Esnafın içinde bulunduğu darboğazı da dile getiren Gelecek Partili Sema Silkin, esnafa 3 ayda toplamda 5 milyar TL hibe verileceğini vurgulayarak “Yani yandaş müteahhite verilenin altıda biri kadar” diye konuştu. Silkin, hükümetin esnaf ve çiftçiye vereceği desteği yasak savma desteği olarak niteledi.

Albayrak gittikten sonra bakanlara bir cesaret gelmiş!

Bütçe maratonundaki atmosferin muhalefeti konuşturmamaya yönelik olarak kurgulandığına işaret eden Silkin şu ifadeleri kullandı:

“Bütçe’nin konuşulmaması için Meclis’te şovlar yapılıyor. Bunun önüne geçilmeye çalışılıyor. Bakanlarımıza da sağ olsunlar Sayın Albayrak gittikten sonra bir özgüven gelmiş. Hepsi kendilerini bir ispatlama yarışına düşmüşler. O varken herhalde çok cesaret edemiyorlardı buna. Alkışlayan vekiller belki cezalandırılır diye. Şimdi o şovu izliyoruz”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin’in konuk olduğu Konuşmadan Olmaz programının tamamı şu linkten izlenebilir:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri