Ana SayfaTürkiyeSema Silkin: FETÖ’nün en kilit ismine Erdoğan Bayraktar’ı aklatan motivasyon nedir?

Sema Silkin: FETÖ’nün en kilit ismine Erdoğan Bayraktar’ı aklatan motivasyon nedir?

Halk TV’de Emin Çapa ve Barış Terkoğlu’nun programına konuk olan Sema Silkin, Erdoğan Bayraktar hakkında gündemi sarsan açıklamalar yaptı.

Halk TV’de bu akşam Sözüm Var programında Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin ve CHP 24. Dönem milletvekili Ali Özgünüz konuktu. 17-25 Aralık döneminin Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa hepsi doğru” sözlerinin tartışıldığı programa Sema Silkin’in sözleri damga vurdu.

İşte Sema Silkin’in Erdoğan Bayraktar ve 17-25 Aralık süreciyle ilgili yaptığı açıklamalar.

Sema Silkin’den Mehmet Baransu detayı

Erdoğan Bayraktar konusunda enteresan ayrıntılar var. Kendisinin 2 gün önce yaptığı açıklamayla 21 Aralık’ta FETÖ’cü Mehmet Baransu’nun tweetleri arasında bir örtüşme var. Sayın Bakan iddianamesinde hiçbir şey olmadığını söylemişti. Aynısını Mehmet Baransu da söyledi.

Mehmet Baransu Erdoğan Bayraktar’a hangi motivasyonla destek verdi?

Erdoğan Bayraktar’ı bu kadar rahat tutan şey ne bilemiyoruz. Oğlunun ve yakın ekibinin gözaltında olduğu günlerde, bu operasyonların en merkezindeki ismin, Mehmet Baransu’nun Erdoğan Bayraktar’a ve oğluna hangi motivasyonla destek mesajları attığının cevabının bulunması gerekir.

Eğer samimi bir çaba ortaya koyacaksak bu soruların cevabını arayarak başlamamız gerekir bence.

Bu kadar imar yolsuzluklarının olduğu söylenirken onu korumak için özel bir çaba verilmiş gibi duruyor şu anda. O dönem bu işlerin merkezinde olan bir bakan son derece rahat bir pozisyonda. FETÖ’nün en kilit ismine Erdoğan Bayraktar’ı aklatan motivasyon nedir? Bunların cevabının bulunması gerekiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri