Ana SayfaTürkiyeSema Silkin: KHK ile ihraç edilmiş ama beraat eden binlerce insan var...

Sema Silkin: KHK ile ihraç edilmiş ama beraat eden binlerce insan var ve görevlerine iade edilmiyor

Gelecek Partili Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, binlerce kişinin ihraç edilldiği KHK meselesinde hükümetin keyfi kararlarına, uygulamalarına dikkat çekti.

iktidardan yana tutum almayan muhafazakarların cezalandırıldığını belirterek partisinin bu kesimi ‘siyasi rehine’ olmaktan kurtaracağını kaydetti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, iktidarın muhafazakar kesime karşı samimi olmadığını belirterek muhafazakarların ‘siyasi rehine’ olarak tutulduğunu söyledi.

“İktidar partisinin bir samimiyet sorgulaması yapması lazım” diyen Ün, Bilim ve Sanat Vakfına kayyım atanmasıyla birlikte kapatılan İstanbul Şehir Üniversitesi’ni hatırlatarak, “Şehir Üniversitesi mütedeyyin kesimlerin kurduğu, başarı endekslerinde üst sıralara yükselen bir üniversiteydi. Bu üniversite muhafazakarların bir kazanımı değil miydi” diye sordu.

’28 ŞUBAT’IN İDELOĞU EL ÜSTÜNDE TUTULUYOR’

Ün, KHK ile ihraç edildikten sonra beraat eden fakat görevine iade edilmeyen memurların iktidar destekçisi olmadığı için ayrımcılığa maruz kaldığını kaydederek, “Alpaslan Kuytul ve cemaati yıllardır sistematik bir baskıya maruz kalıyorlar. Camide itikaftayken polis baskını yiyorlar. onlar muhafazakar değiller mi? Bugün KHK ile ihraç edilmiş, beraat etmiş binlerce insan var ve görevlerine iade edilmiyor. Bu insanların önemli bir bölümü muhafazakar insanlar. Hiçbir suçu olmayan o insanların ellerinden alınmış kazanımlarını, bir kazanım olduğunu görmüyorlar mı? Şimdi burada demek ki bir kriter var. Buradaki kriter iktidarın yanında olup olmama kriteri. Bunun için 28 Şubat’ın ideloğu Doğu Perinçek el üstünde tutuluyor” şeklinde konuştu.

‘SİYASİ REHİNELERİ İKTİDARIN ELİNDEN KURTARACAĞIZ’

Başörtüsü ile okuyan 20 yaşındaki bir genç kızın sırf ‘başörtüyle okuyabilme hakkı veriyorum’ diye bu kızımızı rehin alıyor. Cengiz Holding’in affettiği vergilerine karşılık rehin alıyor. Gelecek Partisi olarak biz bu siyasi rehineleri; arkadaşlarımızı, dostlarımızı, vatandaşlarımızı bu iktidarın elinden kurtaracağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri