Ana SayfaTürkiyeSema Silkin: Selçuk Özdağ'ın dediklerinin alasını devleti yönetenler her gün söylüyor

Sema Silkin: Selçuk Özdağ’ın dediklerinin alasını devleti yönetenler her gün söylüyor

YSK hakkındaki sözleri nedeniyle re’sen hakkında soruşturma başlatılan Selçuk Özdağ hakkında bir paylaşım da Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin’den geldi. Silkin Özdağ’ın YSK’ya yönelttiği eleştirilerin çok daha fazlasını devleti yönetenlerin kullandığını söyledi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Sema Silkin, Selçuk Özdağ hakkında başlatılan soruşturmayı şu sözlerle eleştirdi:

Selçuk Özdağ hakkında, “YSK şöyle yaparsa biz de böyle yaparız” dediği için soruşturma başlatılmış. Bu ifadelerin alasını devleti yönetenler her gün söylüyor. Bir farkla Selçuk Özdağ anayasayı çiğnerseniz diyor. İktidarsa anayasal haklarınızı kullanırsanız diyor.

Ne olmuştu?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, anayasanın çiğnenmesi halinde bir siyasi partinin vermesi gereken tepkinin ne olması gerektiğini söylemiş olmasına rağmen açılan soruşturma manidar bulundu.

Selçuk Özdağ, Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun “YSK zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz” yanıtını vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri