Ana SayfaTürkiyeSema Silkin'den bomba açıklamalar: Erdoğan Bayraktar'ın asıl amacı Süleyman Soylu'yu kabinede tutmak

Sema Silkin’den bomba açıklamalar: Erdoğan Bayraktar’ın asıl amacı Süleyman Soylu’yu kabinede tutmak

“Savcıların dava açmayacağını biliyor Erdoğan Bayraktar neden şimdi konuşuyor” sorusunu üzerine değerlendirmelerde bulunan Sema Silkin, Bayraktar’ın asıl amacının Süleyman Soylu’yu kabinede tutmak olduğunu söyledi.

17-25 Aralık döneminin Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa hepsi doğru” sözlerinin tartışıldığı programa Sema Silkin’in sözleri damga vurdu.

Halk TV’de Emin Çapa ve Barış Terkoğlu’nun programına konuk olan Sema Silkin, Erdoğan Bayraktar hakkında gündemi sarsan açıklamalar yaptı. İşte Silkin’in o konuşmalarından bir kesit.

Erdoğan Bahçeli’nin vesayetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mesaj var ancak bu farklı bir mesaj. Sedat Peker’in ifşaatlarından sonra İçişleri Bakanı’nın görevden alınacağı yönünde büyük bir beklenti olmuştu AK Parti’nin içinde. Cumhurbaşkanı da ciddi bir sessizliğe gömülmüştü. Zannediyorum bir hafta kadar. Gerçekten de görevden alınacağı bekleniyordu.
Ama devreye giren bir el oldu. Perinçek’in açıklamaları oldu. Cumhurbaşkanı da Sayın Bahçeli ile görüştü o süreçte. Bir şekilde Bahçeli’nin vesayetini aslında zımnen kabul etmiş oldu. O gün İçişleri Bakanı’nın görevine devam etmesi sağlandı. Vesayeti orada gönüllü olarak kabul etmiş oldu Sayın Cumhurbaşkanı.

Erdoğan Bayraktar’ın hedefi Süleyman Soylu

Süleyman Soylu ile Erdoğan Bayraktar arasındaki ilişkiyi kamuoyu bilir. Çok yakın ilişkideler. Bugünlerde Ankara’da Meclis açılmadan önce tekrar kabine değişiklikleri olabileceği konuşuluyor.

AK Parti’de ‘Sedat Peker’in açıklamaları nedeniyle görevden alınmadı ama bu sefer kabine dışı bırakılabilir’ şeklinde görüşleri olduğunu biliyoruz Ankara’da. İçişleri Bakanı’nın kabine dışında kalma ihtimali konuşuluyor.

Ben Erdoğan Bayraktar’ın bu açıklamalarının Süleyman Soylu’nun kabinede kalmasını sağlayacak örtülü bir mesaj olduğunu düşünüyorum. Bu benim yorumum ve genel gözlemim. Çünkü yaptığı itirafın bir karşılığının olmayacağını kendisi de biliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri