Ana SayfaTürkiyeSema Silkin Ün: 15 Temmuz'da Sayın Gül'ü ve Davutoğlu'nu coşkulu anons ettiği...

Sema Silkin Ün: 15 Temmuz’da Sayın Gül’ü ve Davutoğlu’nu coşkulu anons ettiği için sunucu kovuldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, “15 Temmuz Ruhuyla Geleceğe” belgeselinde o gece ve sonrasında yaşananlara dair tarihe geçecek açıklamalarda bulundu. Ün, 15 Temmuz sonrasında kürsüde Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu coşkulu anons edildiği için bir sunucunun kovulduğunu belirtti.

15 Temmuz gecesi Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Sema Silkin Ün, “Bütün küskünlüklerin, dargınlıkların, ötekileştirmelerin, geçmişe yönelik hesaplaşmaların son bulacağı yeni bir hikaye bekliyorduk” sözleriyle 15 sonrası yaşananlardan dolayı yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi.

İşte “15 Temmuz Ruhuyla Geleceğe” adlı belgeselde Sema Silkin Ün’ün anlattıkları…

O gece sunabildiğim bir mütevazı katkı varsa Cumhurbaşkanına ulaşamayanlara kendisinin iyi olduğu yönünde telkinde bulunmak ve insanların moralini yerinde tutabilmekti.

Selim Temurci’nin çağrısına insanların ne cevap vereceğini bilemeyeceği bir andı. Birçok telefon almıştım. Hiç kimseden onay almadan, herhangi bir otoriteye başvurmadan İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’ye kulak vermeleri ve sokağa çıkmaları telkininde bulunmuştum. 

Neden olduğu travmaları bir kenara bırakırsak, bütün küskünlüklerin, dargınlıkların, ötekileştirmelerin, geçmişe yönelik hesaplaşmaların son bulacağı yeni bir hikaye bekliyorduk. 

Sema Silkin Ün: Gül ve Davutoğlu’nu coşkulu anons etttiği için sunucu kovuldu

O günlerde kurulan sahnelerden birinde, Kısıklıda’ki sahnede Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu coşkulu bir şekilde anons ettiği gerekçesiyle sunucunun işine son verilmişti. 

Bugün Gelecek Partisi’ni var eden belki de en önemli neden o kardeşlik hukukunu yeniden tesis edecek, o iklimi oluşturacak özlediğimiz o hikayeyi yeniden yazmak isteğidir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri