Ana SayfaTürkiyeSema Silkin Ün: Hükümet çıplak arama iddialarını yeterince vahim bulmadığı için mi...

Sema Silkin Ün: Hükümet çıplak arama iddialarını yeterince vahim bulmadığı için mi sessiz?

Hükümetin sessiz kalmasına Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ün’den tepki geldi.

Türkiye, cezaevlerinde kadınlara yönelik yapılan çıplak arama iddialarıyla sarsılıyor. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Muğla Cezaevinde kadınlara çıplak arama yapıldığını ifşa etti. Gergerlioğlu paylaşımında bir vatandaştan aldığı ihbarı paylaştı.

Paylaşımda; “Vekilim, Muğla cezaevine girerken çıplak arama yaptılar. Rutin bir işlem değildi, aynı gardiyanların içeriye soktuğu koğuş arkadaşlarıma yapmamışlardı. Tutuklandığımda ağlamamıştım ama iç çamaşırıma kadar çıkarttırıp çök kalk yaptırdıklarında gözlerim doldu.

Ben başörtülüyüm, buna rağmen kısacık bir hastane önlüğü giydirip, odadan x-raya çıkardılar. Erkek gardiyanların da olduğu bir ortamda birkaç kere de ordan geçtim. O gün hiçbir şey söyleyemedim, sizce kötü muameleden suç duyurusunda bulunabilir miyim ?” denildi.

Gergerlioğlu’nun paylaşımından sonra ÇıplakAramaya SessizKalma tagı Twitter’da TT oldu.

Gergerlioğlu, daha sonra yaptığı paylaşımda Alaşehir Cezaevinde benzeri uygulamaların olduğunu belirten yeni ihbarlara yer verdi.

SEMA SİLKİN ÜN: HÜKÜMET İDDİALARI VAHİM BULMADIĞI İÇİN Mİ SESSİZ?

Konu hakkında çok sayıda yorum gelirken, çarpıcı bir değerlendirme de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün’den geldi.

Ün, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Kadınlara çıplak arama iddiaları gündemde. Hükümet iddiaları yeterince vahim bulmadığı için mi sessiz? İddialar karşısındaki suskunluğu esaretinin bedeli mi? Gerçekten merak ediyorum bunu uygulayan, göz yuman, sessiz kalanlar çocuklarınızın, kadınlarınızın yüzüne nasl bakıyorsunuz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri