Ana SayfaTürkiyeSema Silkin Ün: Vekiller bile lüzumsuz kalmışken bugün artık AK Parti’den nasıl...

Sema Silkin Ün: Vekiller bile lüzumsuz kalmışken bugün artık AK Parti’den nasıl medet umabiliriz?

Gelecek Partisi Kültür Sanat Politikaları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Çağlar Dilara’nın YouTube kanalına konuk oldu. Emine Erdoğan’ın eski özel kalem müdürü olan Sema Silkin Ün, “Kendisine ve ailesine zarar gelmesin diye AK Parti’den kopamayanlar var” diye konuştu.

Sema Silkin Ün, “Siyaset yapmak için neden AK Parti’yi değil de Gelecek partisini seçtiniz” sorusuna şu yanıtı verdi:

Siyasette tercih yaparken genel başkana olan inancınız ya da dünya görüşünüzü yansıtan bir parti olmasını istersiniz. Ama bunlardan daha önemlisi eğer siyaset yapmak istiyorsanız bunu rasyonel gerekçelerle temellendirmeniz gerekir.

Benim için her şeyin konuşulabiliyor olması önemliydi. Hem genel başkanla hem de teşkilatlarla. 

İkinci en önemli mesele söylem ve eylem tutarlılığı. Bu tutarlılığı Gelecek Partisi’nde gözlemledim. Ayrıca Türkiye’nin etkili bir muhalefete ihtiyaç var. Milletimizin istifade edeceği kararları alınması için iktidarı sıkıştırmak muhalefet olarak bizim en temel görevimiz.

Gelecek Partisi’nin beni en motive eden özelliği insanı merkeze alması. Bugün beka söylemlerinin, devlet üzerinden yürüyen söylemlerin insanı siyasetin odağından saptırdığını görüyoruz. İnsan merkezli siyasetten asla vazgeçmememiz gerekiyor.

Sema Silkin Ün: Kendisine ve ailesine zarar gelmesin diye AK Parti’den kopamayanlar var 

AK Parti’de yoluna samim duygularla devam edenler var. Ama AK Parti’de kopuşlar da var. Aslında acı olan gönül bağı kopmuş, hala AK Parti içinde görevi devam edenlerin durumu. Kendisine, çevresine ya da ailesine zarar gelmemesi için oradan ayrılamayacağını kapılar kapılar ardından bizlere söyleyen arkadaşlarımız var. Bu içinde bulunduğumuz durumun vehametini gösteriyor.

AK Parti’den artık nasıl medet umabiliriz

Neden bu noktaya gelindi? AK Parti’nin referans aldığı etkenler değişti. Halkla arasına mesafe girdi. Halk için siyaseti halkla birlikte üretebilirsiniz. Bugün vekillerin bile lüzumsuz kaldığı bir düzlemde AK Parti’den nasıl medet umabiliriz.

KHK’lılara yargı yolu açılacak

Sayın Genel Başkan Yardımcımız Selim Temurci’nin beyanı KHK’lılara yeniden yargılama yolu açılacağı yönünde. Bu net bir beyandır.

Bank Asya’nın ortaklarıyla bankaya para yatıran arasında hep söylenir. Bu ilişkideki dengesizlik, orantısızlık bence başta 15 Temmuz şehitlerinin ailesi olmak üzere kamu vicdanını yaralıyor.

FETÖ davaları da aynı Ergenekon davalarında olduğu gib bir siyasi hüviyet kazanıyor. Bu dava böyle giderse kapanacak. Biz darbenin hesabını soramamış olacağız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz