Ana SayfaTürkiyeSema Silkin Ün'den, Ahmet Kekeç'e: Perinçek ile vatanseverlik oyunu oynayanların..

Sema Silkin Ün'den, Ahmet Kekeç'e: Perinçek ile vatanseverlik oyunu oynayanların..

Geçtiğimiz hafta Çağlar Cilara’nın YouTube üzerinden yaptığı bir programa konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Emine Erdoğan’ın danışmanlığından neden ayrıldığından Gelecek Partisi’ne niçin geçtiğine; KHK’lılardan çok konuşulan Halide Edip Adıvar’ın kabrini ziyaretine kadar birçok konuyla ilgili açıklama yapmıştı.

Silkin’in konuk olduğu program on binlerce kez izlenmiş ve birçok kesim tarafından da beğeni ile karşılanmıştı. Tabi bu beğenilerin yanında Pelikan Çetesi ve mensupları ise akılları sıra algı operasyonlarına giriştiler. Geçtiğimiz hafta Bosphorus Global’a bağlı Fetö Gerçekleri isimli hesap, Silkin’in konuşmasının KHK mağdurları hakkındaki bölümünü keserek servis etmiş fakat Silkin’den tokat gibi bir yanıt gelmişti.

Söz konusu röportajın üzerinden bir hafta geçmiş olmasına rağmen Pelikan artıkları saldırılarını kesmedi. Akşam Gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, köşesinde Sema Silkin Ün’ün Halide Edip Adıvar’ı kabri başında ziyaret etmesini hedef göstermeye çalıştı.

Kekeç, yazısında Halide Edip Adıvar için “Bizim bildiğimiz Halide Edip, millî mücadelede “heyecan” göstermekle birlikte, “mandacı” görüşleri (İngiliz ve Amerikan himayesini) savunmuş, ölünceye kadar görüşlerinden vazgeçmemiş bir yazarımızdır.Üstelik, tesettür (ve genel olarak “dindar”) düşmanlığının sembolü olan “Vurun Kahpeye” mottosunun da en “kararlı” mucidi ve müntesibidir.” ifadelerini kullanmaktan çekinmedi.

Kekeç’e yanıt gecikmedi

Kekeç’in yazdığı köşe yazısına Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, “28Şubatçılarla kolkola yürüyüp Kara Fatma’ya sahip çıktığını sananlarn,Perinçek’le vatanseverlik oyunu oynayanlarn”manevi kudretimiz,hürriyet aşkımız,hak ve adalet inancımız bizi kurtarabilir”diyen İstiklal mücadelesi kahramanı Halide Edip’in vatanseverliğini sorgulaması komiktir.” yanıtını verdi.

https://twitter.com/semasilkin/status/1218196502876762113?s=21

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz