Ana SayfaTürkiyeSema Silkin Ün'den, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na eleştiri: Belediye kültür merkezi gibi...

Sema Silkin Ün’den, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na eleştiri: Belediye kültür merkezi gibi çalışıyorlar

Gelecek Partisi Kültür Sanat Politikaları Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koronavirüs süreç yönetimini ve sanata, sanatçıya destek olmamasını eleştirdi.

Karar Gazetesi’nden Saliha Sultan’a konuşan Sema Silkin Ün, “Kültür ve Turizm Bakanlığından sanatçılarının yaralarını acilen sarmasını beklerken, onların herhangi bir belediyenin kültür merkezi gibi yaz etkinlikleri peşinde koştuğu dar vizyon Türkiye için hayal kırıklığıdır” ifadelerini kullandı.

Sema Silkin Ün’ün konuşmasından ilgili bölüm şu şekilde:

Pandeminin ilk gününden itibaren kültür sanat sektörünün temsilcileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde salgının ve salgın kapsamında alınan tedbirlerin etkilerinden korunmaları konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığına ilk çağrıyı yapmış siyasi partinin temsilcisi olarak şunu ifade edebilirim: Sanatçılarımızı gözeten, koruma altına alan tek bir adıma şahit olmadık. Salgın gündeminden bağımsız şekilde rutin inşaat faaliyetlerine devam etmekte beis görmeyen Bakanlık, o mekanlarda yarın sanat üretecek olan sanatçılarını en zor gününde yalnız bıraktı. Kültür ve Turizm Bakanlığından sanatçılarının yaralarını acilen sarmasını beklerken, onların herhangi bir belediyenin kültür merkezi gibi yaz etkinlikleri peşinde koştuğu dar vizyon Türkiye için hayal kırıklığıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri