Ana SayfaTürkiyePelikan'a tokat gibi yanıt

Pelikan'a tokat gibi yanıt

Geçtiğimiz hafta Çağlar Cilara’nın konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, Cilara’nın KHK’lılar ile ilgili sorusuna bir yanıt verdi.

Cilara’nın “İktidar olmaya adaysınız, yargılama kriterlerinde farklılıklar var, büyük mağduriyetler yaşanıyor, bu enkazı nasıl kaldıracaksınız?” şeklindeki sorusuna, “Ben vicdanıma kulak verdiğimde Ergenekon diye bir örgütün hiç olmamış olduğunu söyleyemem. Bu bizi mutmain etmiyor açıkçası. Bu, o günden bugüne şu tehlikeyi ortaya koyuyor; Aynı şeyi FETÖ davalarında yaşıyoruz. Yani yargılamalardaki orantısız hükümler -sizlerin de az önce verdiği örnekler, zaten bu konuları çok dile getiriyorsunuz- bizim de çevremizde gördüğümüz, bir ilişkisi olmayan, suçu tespit edilememiş insanların bugün, yani, bankanın ortaklarıyla, bankaya para yatıran ilişkisindeki bu dengesizlik, bu orantısızlık gerçekten bence 15 Temmuz şehitlerinin aileleri olmak üzere kamu vicdanını yaralıyor. Çünkü bir korku var. FETÖ davaları da aynı Ergenekon’da olduğu gibi siyasi bir hüviyet kazanıyor ve bu dava böyle giderse kamudan da destek alamayacağı için kapanacak ve biz gerçekten bu davanın hesabını soramamış olacağız.” dedikten sonra sözlerine, “İşin bir diğer boyutu da KHK’lıların yaşadığı sıkıntılar var. Bu sıkıntılar sıkıntı denilecek kadar basit şeyler değil. İntiharlara giden, sosyal infialle sonuç veren sorunlar. Ege Denizi’nde masum kadınlar, çocuklar can veriyor. Eşinin suçundan dolayı ya da kendisinin hiçbir şekilde ispatlanamamış sebeplerle suçlanmasından dolayı. Oluşan siyasi iklimden dolayı şeytanlaştırılan insanlar var. Ben bu tabloyu Türkiye’ye yakıştıramıyorum.” şeklinde devam etti.

Ün’ün bu sözlerini keserek yayınlayan Pelikan Örgütü’ne ait sosyal medya hesaplarından birisi olan Fetö Gerçekleri adlı hesap, Gelecek Partili Ün’ü aklınca hedef göstermeye çalıştı.

Pelikancıların bu algı operasyonuna Sema Silkin Ün’den yanıt gecikmedi. Gözlerini kin ve kan bürümüş olan Pelikan Örgütü’nün operasyon hesabı olan Fetö Gerçekleri’nin makamlarını ve kazanımlarını korumak uğruna masum çocukların ve kadınların ölmesine dahi ses çıkaranlara iftiralarla saldırması, bu örgütün ne denli insanlıktan nasibini almamış olduğunu bir kere daha gözler önüne serdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz