Ana SayfaTürkiyeSema Silkin'den Bakan Soylu'ya Ruhsar Pekcan yanıtı

Sema Silkin’den Bakan Soylu’ya Ruhsar Pekcan yanıtı

Süleyman Soylu'nun dün gece Habertürk'te yaptığı açıklamalara Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin'i de dahil etmesi üzerine Silkin'den yanıt geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün gece katıldığı Habertürk yayınında eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili bakanlık tarafından gümrük müdürlüklerine gönderilen dikkatli olunması hususundaki uyarısının kaynağının Sema Silkin olduğunu öne sürmesi üzerine Silkin’den konuya ilişkin bir yanıt geldi.

Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın özel kalem müdürlüğünü yürüten Sema Silkin, konuya bir dahli olmadığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu HabertürkTv´de katıldığı yayında kendisine yönelik iddiaları cevaplamamak için başvurduğu iftira halkasına şahsımı da dahil etmiştir.

Sn. Bakan güvenlik konusunda tek bir makale okumadığını itiraf etmişti, bu iftirasıyla okuduğunu anlama konusunda da yeterliliği olmadığını göstermiştir.

İftirasına bahis konunun (Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkında Gümrük Bakanlığı´nın  2016 yılında gümrük müdürlüklerine gönderdiği ´´Ruhsar Pekcan isimli iş kadınının Cumhurbaşkanı´nın eşi Emine Erdoğan´ın adını kullanma teşebbüsüne karşı müteyakkız olunması´´ konusunda yazdığı mektup) haber kaynağının ben olmadığımı istediği gazeteciden teyit edebilir, kendisi bu kudrete sahiptir. Konudan yazısıyla haberdar olduğum Gazeteci İsmail Saymaz´ın çıkan haber sonrasında şahsımı araması üzerine sorularına verdiğim cevaplar Sn Emine Erdoğan´ın üzerinde kalması muhtemel şaibeli durumu ortadan kaldırmıştır. Sn. Bakan, Emine Erdoğan´ın bu tür yolsuzluk girişimlerine karşı toleransının olmadığının kamuoyunca bilinmesinden neden bu kadar rahatsız olmuştur.  

Aldığım devlet terbiyesi kamunun menfaatini ve çalıştığım kurumların onurunu koruma ilkelerine dayanır. Siyasi muhalefetim bu ilkelerden taviz vermeme asla neden olamaz. Genel Başkanımız Sn. Ahmet Davutoğlu da bu tür konulardaki ilkesel duruş üzerinde hassasiyetle durmaktadır.

´´Görevim icabı birçok mahrem bilgiye sahibim´´ diyerek üstü kapalı tehditte bulunan bir bakanın bu ahlakı algılamasını beklemiyorum ama kamuoyunun doğru bilgiye ulaşmasını gerekli görüyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri