Ana SayfaTürkiyeSemih Yalçın'dan Akşener'e: Kriptocu abla!

Semih Yalçın’dan Akşener’e: Kriptocu abla!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Meral Akşener'e yönelik "Kripto Abla" ifadesini kullanarak "Millet bunları hep ayrılıkçı, hizipçi, Amerikancı, FETÖ'cü ve Soroscu tutumlarıyla hatırlayacaktır" dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İYİ Parti lideri Akşener için “Kripto Abla” ifadesini kullanarak “Millet bunları hep ayrılıkçı, hizipçi, Amerikancı, FETÖ’cü ve Soroscu tutumlarıyla hatırlayacaktır” dedi. Ancak Devlet Bahçeli aylar önce Akşener’e “evine dön” çağrısı yapmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Yerli ve millidir” demişti.

Kişisel sosyal medya hesabından gündeme dair yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, mevcut yönetimin dinamik şer güçlerin, antidemokratik kurumların ve siyaset dışı aktörlerin marifetiyle iş başına gelmediğini iddia etti.

Açıklamasında “Jakoben ve müdahaleci zihniyette ısrarla, meşru iktidarları devirmek için antidemokratik yöntemlere başvurmakla CHP’nin eline ne geçti? Yalan ve entrikadan vazgeçmemekle İP ne kazandı?” diye soran Yalçın, şu ifadeleri kullandı:

“CHP, 15 Temmuz’un hemen ardından milli mutabakat zemininden koparak FETÖ’cülerin ve PKK’nın siyasi kanadının yanında konuşlanmıştır. CHP, Türkiye’yi bölünmenin eşiğine getiren FETÖ darbesi sonrasında hukukun üstünlüğünden taviz verilmeden, kamuoyunun ve bütün dünyanın gözleri önünde, şeffaf bir anlayışla yargılanan vatan hainlerinin gül hatırı için hukuk ve adalet şampiyonluğuna soyunmuştur. İP ise hala darbe senaryoları peşindedir. İP adına HDP/PKK ile anayasa yapma amacıyla masaya oturan A. Kamil Erozan’ın 2021 yılının ikinci yarısında iktidarı devralacaklarını açıklaması, müdiresinin ’15 Temmuz’da başbakan olacağım’ teranesini hatırlatmaktadır.”

AKŞENER’İN HDP TAVRI

Yalçın, HDP’nin kapatılması talebine karşı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tavrını eleştirerek, “Millet bunları hep ayrılıkçı, hizipçi, Amerikancı, FETÖ’cü ve Soroscu tutumlarıyla hatırlayacaktır. Bu şüphe ve güvensizlik, sırtlarına bir yafta veya damga gibi yapışmış; bırakın siyasi hayatlarını, ölünceye kadar peşlerini bırakmayacaktır.” görüşünü savundu.

Akşener için “Kripto Ablanın; hemen her konuda çıkar devşirmeyi yeğlemesi ve milletin acılarına sırtını dönmesi, utanç vericidir” ifadesini kullanan Yalçın, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bülent Arınç ve Numan Kurtulmuş ile ilgili olarak da İP müdiresi aklınca müzevirlik yapmakta, Cumhur İttifakı ve milletle MHP’nin arasını bozmaya çalışmaktadır. Necis suyla abdest alınamayacağına göre; şeytanlık, yalan, iftira ve desise ile de MHP’nin millet vicdanında edindiği yerin yok edilmesi mümkün değildir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin CHP-İP-HDP şer ittifakına gösterdiği tepki ve tedbirler zillet blokunu telaşlandırmıştır. FETÖ iltisaklı partileri aynı ipe dizerek ‘ittifakı genişletmek ve demokrasi kılıfına uydurmak’ çabasındaki CHP’nin asıl amacı ittifakın içeriden çatısı olmak, dışarıdan ise HDP’yi destekleyici çatı haline getirmektir.”

Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti:

“Anlaşılan, ülkemizdeki istikrar ve sağlam halk desteği, müzmin muhaliflerin ve felah bulmaz muarızlarımızın uykusunu kaçırmaktadır. Sanki ortada içinden çıkılamayan bir kriz, ülkenin yönetilememesinden doğan bir otorite boşluğu, en önemlisi de bir halk hoşnutsuzluğu varmış gibi ısrarla kaos çığırtkanlığı yapılması da bu tahammülsüzlük nöbetlerinden kaynaklanmaktadır. Bizden söylemesi…

Asıl parmağı size bizzat halk sallayacak. Halka kulak vermeyip üç maymunu oynayarak kriz tellallığı yapanların demokrasi kabristanında biten ibret verici ve acıklı encamına dair yakın tarihimizde bir yığın örnek mevcuttur.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri