Ana SayfaSporŞenol Güneş: Kim ne derse desin Burak benim kararım

Şenol Güneş: Kim ne derse desin Burak benim kararım

Antalya kampında basın toplantısı düzenlene Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Burak Yılmaz’a güçlü şekilde sahip çıktı. Bir teknik direktör olarak kendisine yapılması ihtimal dahilinde olan transfer teklifleri hakkında da konuşan Güneş, “Oturur, konuşuruz” dedi.

“Burak’ın burada olmasından mutluyum”

“Burak’ın ciddi bir boyutta sakatlığı yok. Çalışmalarını sürdürüyor. Caner ve Burak’ın takıma katılması için hafta başını bekledik. Burak, futbolu çok seviyor. Ait olduğu yere saygı duyarak işini yapıyor. Burak, bu yeteneğiyle dünya çapında olacak bir oyuncu. Bazı nedenlerden dolayı yıpratılmasını doğru bulmuyorum, Yıpranmasını da doğru bulmuyor. Çok duygusal bir çocuktur. Bazen bundan ötürü saha içinde el-kol hareketleri yapabilir. Bunların olmaması gerek. Böyle bir insanın burada olmasından ben mutluluk duyuyorum. Ben Türkiye’de iki forvet deseler 1- Burak 2- Cenk derim. Başka bir şey diyen olursa dinlemek isterim. Trabzon’da gayet iyi oynadı. Bazı anlaşmazlıklar yaşamış olabilir. Ben hep isterim böyle oyuncular. Messi’yi de isterim. Başkana söyleyelim hemen Messi için yarın görüşmelere başlasın.”

Şenol Güneş: Kim ne derse desin Burak benim kararım

“Burak konusunda kim ne derse desin. Bu benim kararımdır. Bugün Beşiktaş’ın alabileceği golcüler içinde en iyisi Burak. Daha iyisi var Suarez alabilirsiniz. Bizde oynamayan Vagner’den daha az maliyetli bir oyuncu. Neyi tartışıyoruz anlamadım. Kendini yere atma olayları konuşuluyor, eleştiriliyor. Herkes her şeyi söyleyebiliyor. Bana da Dünya Kupası’nda çok şeyler söylendi. Burak artık yeni bir sayfa açacaktır. Burak’tan artık hiçbir şeye kulak asmadan işini yapmasını bekliyorum. Taraftarın da onu alkışlayacağını bekliyorum. Burak’ın da taraftara gitmesini isterim. Ben kimseye kefil olmam kolay kolay ama Burak’a kefil olurum.”

Şenol Güneş: Bana teklif olursa oturur konuşuruz

Kendisine yapılan transfer teklifleriyle ilgili konu hakkında konuşan Şenol Güneş, ilginç açıklamalarda bulundu. Güneş, “Şu anda bulunduğum yerden memnunum. Bu senenin sonunda mukavelem bitiyor. Ben burada mutsuz değilim ki. Ben sadece sonuçtan mutsuzum. Gitsem de kalsam da en iyi sonuçları almaya çalışıyoruz. Kötü sonuçlar aldık. Kötü oyundan dolayı eleştiriler aldık. Ben burada çalışan biri olarak kendim için en uzun süreyi geçiyorum. Uzun kalmanın artıları da vardır eksileri de vardır. Futbolda bir kriz var biliyorsunuz. Bunlar da transferi etkiliyor, dolayısıyla takımı etkiliyor. Başkanın takdiri nedir. Teklif gelirse oturur konuşuruz, gereğini yaparız. Beşiktaş beni istediği sürece kalır, istemediği zaman giderim. Ben buradan gitsem de kalsam burada her gün kalacakmış gibi çalışırım. Burada iyi bir iz bıraktığımı düşünüyorum. En güzel şey sevgi ve saygı kazanmaktır. Beşiktaş’ta bu yüzden mutluyum. Geldiğimden beri başkanla kavgalarımız konuşuldu. Hiç genel kavgamız olmadı ama anlaşmazlıklarımız, tartışmalarımız oldu. Bunlar olağan şeyler. Çekiniyoruz bunların büyütülmesinden dolayı. Şu an mutluyum ama daha iyi mutlu olmam için böyle bir teklif gelirse oturur konuşuruz.” diye konuştu.

Güneş, “Kulübün şartları itibariyle buradan yarın da gidenler olabilir. Gelenler olabilir. Yönetimin kendi istedikleri olabilir, benim kendi istediklerim var. Burak’la da transfer sürecinde uzun bir süre konuşmadım onunla. Speküle edilmesin diye… Bizim oyunculara da diyorum. Burada kalacak gibi çalışın diye. -mış gibi çalışanlar var.” dedi.

Güneş’in yönetimin gözden çıkardığı Tolga Zengin ve yeni transfer Marin ile ilgili şunları söyledi:;

Şenol Güneş: Tolga Zengin’e haksızlık yapıldı

Tolga’yla ilgili bir tepkili bakış açısı var. Tolga’nın olumsuz bir durumunu görmedim ama yönetim kararıdır. Bu konuda bir fikir ayrılığı yaşadık. Ben haksızlık olarak görüyorum. Neler olur ileride bilmiyorum.

Isımat-Marin seçenekler içinde en iyisiydi. Önceden çok pahalıydı ama bu dönem baktığımızda mali açıdan uyguna geldi. Çok çabuk bir oyuncu. Şu an direkt oynayacak bir oyuncu olarak görüyorum.  Defansta sürekli oyuncu değiştirdik. Ben bu durumu sevmiyorum ama şartlar bunu gerektirdi. Ben defans ve kalecimin hiç değişmesini istemem. Belki defansa her iki yönlü bir oyuncu alırsak güzel olur, faydalı olur.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz