Ana SayfaTürkiyeSEO uzmanı Ümit Yılmaz Şehir Üniversitesi'nde

SEO uzmanı Ümit Yılmaz Şehir Üniversitesi’nde

Hürriyet, Sem Türkiye ve ebay’deki deneyimleriyle Türkiye’nin en güçlü SEO uzmanlarından biri konumuna ulaşan Ümit Yılmaz 17 Aralık Pazartesi günü Şehir Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşacak. Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Halkla İlişkiler Bölümü’nün ortaklaşa düzenlediği etkinlikte dünyanın en popüler ve güçlü mesleklerinden biri haline gelen SEO konusunda merak edilen sorulara yanıt verecek.

Şehir Üniversitesi’nde 6.’sı düzenlenen Şehir Medya Tartışmaları’nın bu haftaki konuğu SEO’nun önde gelen isimlerinden Ümit Yılmaz oldu. Ümit Yılmaz “Dijital Pazarlama ve Arama Motoru Optimizasyonu” konulu bir sunum yapacak.

Gelin Ümit Yılmaz kimdir sorusuna bir göz atalım

Ümit YILMAZ, Dijital Pazarlama ve SEO alanları ile Üniversite yıllarında tanıştı ve o günden beri de hiç kopmadı. 2009 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’de 1 yıl yaşadı ve akabinde Türkiye’ye dönerek profesyonel iş hayatına atıldı. Önce 2 farklı ajansta çalışarak profesyonel iş hayatında kendini geliştirme imkanı buldu. Sonrasında ise yaklaşık 2,5 yıl Hürriyet Grubu’na bağlı birçok şirketin SEO ve dijital pazarlama operasyonlarını yönetti. Bu dönemde çok sevdiği SEO alanında dikeyleşme kararı aldı ve Türkiye’nin en büyük performans ajanslarından biri olan SEM bünyesine katılarak SEO Danışmanı olarak sektöründe öncü onlarca şirkete danışmanlık verdi.

Kendi ajansını kurdu

Kendi ajansını kurmadan önceki son durağı olan eBay Türkiye’de (GittiGidiyor) yaklaşık 3 yıl SEO Müdürü olarak çalıştıktan sonra görevinden ayrılarak İçerik ve SEO hizmeti sunan Makevisible.net ‘i kurdu. Ümit Yılmaz 10 yıldan uzun bir süredir içinde olduğu bu alanda büyük bir keyifle birçok etkinlikte konuşmacı olarak yer almış olup çeşitli kurumlarda da eğitmen olarak halen tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz