Ana SayfaTürkiyeSerap Yazıcı: Anayasa hükümlerimiz dikkatle uygulanabilseydi gençlerimiz uyuşturucu tacirlerinin eline düşmeyecekti

Serap Yazıcı: Anayasa hükümlerimiz dikkatle uygulanabilseydi gençlerimiz uyuşturucu tacirlerinin eline düşmeyecekti

Gelecek Partisi’nin organize ettiği, Ankara’da düzenlenen uyuşturucuyla mücadele çalıştayınca ünlü anayasa hukukçusu Prof. Serap Yazıcı önemli değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, uyuşturucuyla mücadele çalıştayınca önemli açıklamalar yaptı. Sosyal devlet olmak sebebiyle devletin yerine getirmesi gereken sorumluluklara dikkat çeken Yazıcı, “Sosyal devlet bizim devletimizin en önemli unsurlarından birini oluşturmaktadır“ dedi.

Ünlü anayasa hukukçusu Prof. Dr. Serap, “Neoliberal politikaların dünyayı içine aldığı ortamda Türkiye’de de sosyal devlet ilkesinin icapları maalesef ihmal edilmiş ve çeşitli problemler ortaya çıkmıştır” dedi.

Serap Yazıcı: Sosyal devlet bütün vatandaşlarına insan onuruna yaraşır bir hayat standardı sunmalı

Yazıcı, “Anayasa hükümlerimiz dikkatle uygulanabilseydi gençlerimiz bu uyuşturucu madde tacirlerinin eline düşmeyeceklerdi. Sosyal devlet ilkesi dolaylı olarak bütün vatandaşlara insan onuruna yaraşır bir hayat standardının sunulmasını emretmektedir. Dolayısıyla kendini sosyal devlet olarak tanımlayan bir devletin bütün vatandaşlarına insan onuruna yaraşır bir hayat standardını sunacak ekonomik ve sosyal tedbirleri alması gerekir” ifadelerini kullandı.

YAzıcı ayrıca yapılan çalışmaların uyuşturucu madde bağımlılığının alt gelir grubunda bulunan ailelerde daha yaygın olduğunu belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri