Ana SayfaTürkiyeBoğaziçi Üniversitesi'ne destek! Serap Yazıcı: Şehir Üniversitesi'ne kayyum atanırken sizler neredeydiniz? Biz...

Boğaziçi Üniversitesi’ne destek! Serap Yazıcı: Şehir Üniversitesi’ne kayyum atanırken sizler neredeydiniz? Biz buradayız ve haklarınızı savunuyoruz

Gelecek Partisi İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, okul dışından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanmasına tepki gösterdi.

Anayasa hukukunun duayen ismi, Gelecek Partisi İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, adeta kayyum atar gibi Boğaziçi Üniversitesi’nde atanan rektör üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Serap Yazıcı, geçen yıl kayyum atanan, faaliyet izni durdurulan ve bir kültür katliamına maruz bırakılarak kapatılan Şehir Üniversitesi’ni hatırlatarak, Boğaziçi Üniversitesi’ne okul dışından rektör atanmasını eleştirdi.

Boğaziçi Üniversitesi’nin kendi içinde yarattığı geleneğe de vurgu yapan Serap Yazıcı, “Bir üniversiteye rektör atamak, salt siyasal hesapların ürünü olduğunda o üniversitenin kendisinden beklenen akademik araştırmaları ve öğretimi layıkıyla yerine getirmesi bir hayli güç. Bu nedenle üniversiteye adeta kayyum atarcasına yapılan rektör atamaları doğru değil” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri