Ana SayfaTürkiyeHDP'ye kapatma davası, Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesi... AK Parti Türkiye’yi 90’lara ışınladı! Kapatma...

HDP’ye kapatma davası, Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi… AK Parti Türkiye’yi 90’lara ışınladı! Kapatma davasına bir tepki de Serap Yazıcı’dan

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serap Yazıcı, HDP için açılan kapatma davasıyla AK Parti’nin ülkeyi 90’lı yıllara götürdüğünü savundu. Yazıcı Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesine de tepki gösterdi.

HDP’ye açılan kapatma davası ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesi ülkede büyük tartışma yarattı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu “Siyasi partileri kapatmak toplumsal barışı bozar” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Gelecek Partisi’nin ünlü anayasa hukukçusu genel başkan yardımcısı Prof. Serap Yazıcı ise iktidarın ülkeyi 90’lı yıllara götürdüğünü belirtti.

İşte Serap Yazıcı’nın HDP’ye açılan kapatma davasına verdiği tepki:

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP’ye kapatma davasının açılması, dejavu gibi. Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik. İnsan hakları eylem planı diye diye 1990’lara geri döndük. 

https://twitter.com/SerapProf/status/1372220068508151810

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri