Ana SayfaSporSerdar Aziz: Galatasaray'da kalıyorum

Serdar Aziz: Galatasaray’da kalıyorum

Günlerdir adı hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe ile anılan savunma oyuncusu Serdar Aziz transfer söylentilerine noktayı koydu. Serdar Aziz bizzat yaptığı açıklamayla transfer çalışmalarına nokta koyduğunu, çalışmalarına Galatasaray’da devam edeceğini söyledi.

Kulübüne tebligat çekmediğini belirten Serdar Aziz, “Bu ispatlanırsa tüm kazandıklarımı kulübüme iade etmeyi taahhüt ederim” diye konuştu.

Serdar Aziz yaptığı basın açıklamasıyla tüm transfer görüşmelerine son verdiğini duyurdu. 28 yaşındaki defans oyuncusu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Serdar Aziz’den transfer açıklaması

Değerli spor kamuoyuna;

Daha önce yapmış olduğum açıklamamda sessizliğimi koruduğum gibi korumaya devam edeceğimide bildirmiştim. Fakat sessiz kaldıkça üretken zihniyetlerin oluşturduğu asılsız gündemler bugün beni tekrar bir açıklama yapmak mecburiyetinde bıraktı.

Serdar Aziz: Tüm kazandıklarımı kulübüme iade etmeyi taahhüt ederim

Günlerdir sözleşmeli olduğum kulübüme alacaklarım için tebligat çekerek hukuksal işlem başlattığım konusunda büyük bir yaygara koparıldı. Kulübüme ilk geldiğim günden bugüne kadar yani (25 Ocak 2019 ) tarihine kadar kulübümden alacaklarım için bırakın tebligat çekmek ve hukuki yollara başvurmak bir kenara, bir gün dahi sözlü olarak alacaklarımı talep etmediğimi ifade etmek isterim, bunun aksi ispat edilirse bırakın alacaklarımı tahsil etmeyi, tüm kazandıklarımı da kulübüme iade etmeyi taahhüt ederim. Bu konu ile ilgili net cevabım budur. Ayrıca bu konularda açıklamaları Kulübümün yapması gerekirken bu açıklamaları şahsen yapmak zorunda kalmaktan ayrıca üzüntü duymaktayım…

Transfer çalışmalarım ile ilgili de gerçekçi bilgileri sizlere aktarmak istiyorum. Almanya, Suudi Arabistan ve İspanya ‘dan gelen bir takım tekliflerde ülke ve kulüp yapılarını değerlendirirken ara dönemden dolayı kısıtlı seçenekler olması sebebi ile tercih ettiğimiz koşullar oluşmamıştır. Menajerim, yurt içinde transferimle ilgili sözleşmeli olduğum kulübümünden müsade alarak sadece tek bir kulüp ile görüşmüştür, bu görüşme yapılmadan önce ayrıca iki kulüpte bu müsadeyi karşılıklı olarak teyit etmiştir. Bu görüşmelerle ilgili tüm detaylar ve bilgiler anbean menajerim tarafından sözleşmeli olduğum kulübüme iletilmiştir.

Nihai olarak kadro dışı kaldığım günden 23-Ocak gününe kadar kulübüm dahilinde gerek yönetim, gerekse teknik ekipten hiç bir yetkili tarafından aranmamış olmam sebebi ile, akibetim konusunda bilgi sahibi olmak için, kulüp yönetiminden randevu talep ettim ve şahsen ilk görüşmemizde bu randevu ile gerçekleşti. Bu görüşmeye menajerim ile birlikte katıldık ve hakkımdaki tasarruf ve düşüncelerinin neler olduğunu sordum. Başkan yardımcımız, kulüp avukatımız ve muhasip üyemiz ile birlikte ben ve menajerim 1 saat kadar toplantı yaptık, toplantı sonu birikmiş alacaklarım üstüne bir bedel alacaklarında ilave edilmesi halinde sözleşmemin karşılıklı sona erdirilmesi yönünde mutabık kaldık ve 24-OCAK günü sabah 11’de Sözleşmemin fesih edilmesi konusunda randevulaştık.

Serdar Aziz: Kadro dışı kalmam ve kulüp bulmam için alınan karar…

25-Ocak günü sözleşmemin fesihi ile ilgili noter işlemleri için hüviyetimin yanıma alınması yönünde kulüp idari personeli tarafından arandım ve kulübe gittim. 1 saat kadar kulüpte işlemler için bekledikten sonra kulüp avukatı bana, yönetim kurulu toplantısı başlayacağı için imza ve noter işlemlerinin yetişemeyeceğini söyleyerek üzgün olduğunu ve işlemlerin Cuma sabahına sarktığını iletti ve kulüpten ayrıldık. Daha sonra anlaştığımız hususların aksine bir karar alındığını kulübümün internet sitesinden yayınlaması ile öğrenmiş oldum. Nihayi olarak özetlersek, kulübüm tarafından kulüp bulmam ve kadro dışı kalmam yönünde alınan karara ve isteğe saygı duydum, kulübüm tarafından fesih konuları ile ilgili isteklerede saygı duydum ve gerekli fedakârlığı yaptım, daha sonra kulübüm tarafından ayrılmamam yönünde alınan karara da saygı duyuyorum.

Galatasaray Kulübü’nün sözleşmesi devam eden bir oyuncusu olarak, bu gün itibarı ile daha fazla bir kaos ortamına sürüklenerek yıpranmamak adına tüm transfer görüşmelerine son verdiğimi, kulübüm de çalışmalarıma devam ederek, ilerleyen süreçlerde kulübüm tarafından alınacak olası kararlara sorumluluk bilinci ile saygı duyacağımı ifade etmek isterim….

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz