Ana SayfaTürkiyeSerdar Çam'a bir tepki de Mavi Marmara'nın avukatı Gülden Sönmez'den: Sadece İsrail...

Serdar Çam’a bir tepki de Mavi Marmara’nın avukatı Gülden Sönmez’den: Sadece İsrail bir de siz operasyon yakıştırması yaptınız. Vallahi pes!

Mavi Marmara saldırısının yıl dönümünden kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla tepki toplayan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı, eski TİKA Başkanı Serdar Çam’a bir tepki de insan hakları aktivisti ve avukat Gülden Sönmez’den geldi. Sönmez, aynı zamanda Türk Mahkemelerince görülen Mavi Marmara Davası’nın da avukatlarından biriydi.

İsrailciler, bir de siz!

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Serdar Çam’ın kişisel Twitter hesabı üzerinden yayımlamış olduğu akışa çok sert yanıtlar veren Sönmez şunları söyledi: “Öncelikle birbirinin zıttı açıklamalarla başımızı döndürüyorsunuz. Bugün yazdığınız ile görevli olduğunuz süredeki Gazze tespitleri tamamen zıt. Ülkenin Cumhurbaşkanı ilk yıllarda yazdığınızın tersini konuşuyordu. Ya siz yanlış bilgi verdiniz ya bugün hakikatten uzaklaştınız. Mavi Marmara’nın herşeyini, neye hizmet ettiğini bütün dünya biliyor. Sadece İsrail ve İsrailciler ve bir de siz operasyon yakıştırması yaptınız. Vallahi pes. O twitlerinizde yazdığınız sonuçlar Mavi Marmara’dan sonra değil esas İsraille yaptığınız anlaşmadan sonra olanlardır.”

Gelin Cumhurbaşkanı ve TBMM olarak anlaşma utancını üzerimizden kaldırın!

Sönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yazdıklarınızın tamamına söyleyecek çok çoook şey var. Ama vallahi bu ülke Filistin için vakit ve enerji harcayacaksa enerjimizi halihazırda Gazze’ye abluka uygulayan, Kudüs’ü işgal eden, Batı Şeirayı ilhak etmeye hazırlanan İsraile harcamak gerek. Gelin Cumhurbaşkanı ve TBMM olarak şu anlaşma utancını Türkiye üzerinden kaldırın! Hepimiz eskisi gibi bu ülke halkının %95 i ile beraber Filistin için mücadeleye ve desteğe devam edelim. Yoksa anlaşmanın verdiği ağır psikoloji ile daha çok yanılacaksınız. Kamuoyu önünde yazdığınız için kamuoyu önünde yazdım. Yoksa İsraili sevindiren bu twitlerinize cevap vererek ben de İsraili sevindirmek istemezdim. Gerçi biz de İsraille uğraşmaya enerji bitmez de sizin için üzülüyoruz. Yırtın anlaşmayı gelin Kudüs’ten tarafa”

Serdar Çam ne demişti?

Mavi Marmara ve İsrail meselesine ilişkin yaptığı açıklamalarla tepkilerin odağı olan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ise şunları söylemişti: “İyi niyetle,mazlumların sesini dünyaya duyurmaya yönelik çok uluslu yolculardan 10yolcunun tamamı ve 56yaralının çoğunluğu Türk olması düşündürücüdür. Bu katliamla Devletimizin onuru incitilmiştir.Birkaç cepheden geliştirilmiş bir tuzağın içine yolcular ve devletimiz itilmiştir. Gazzeliler her vesileyle Türkiye’ye müteşekkir olmakla birlikte, yaşanan abluka ve ambargonun daha da zorlaştığını ifade etmiş; en yetkili ağızdan İsrail ile ilişkilerin geliştirilmesini ve sürecin rahatlatılmasında Türkiye’nin aracı ve daha da etkin olması istenmiştir. Devletimiz ve Cb’mız, Mavi Marmara konusunda üzerine düşen her şeyi fazlasıyla yerine getirdi;acı bir maliyeti hep birlikte ödedik. Filistin /İsrail’i 401yıl boyunca yönetmiş bir imparatorluğun varisi olarak diplomatik olarak dışarıda kalarak fırsatları değerlendiremedi.”

Serdar Çam’ın kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı akışa (flood) şuradan ulaşılabilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri