Ana SayfaTürkiyeSeren Yıldız Öztürk'ten CHP Parti Meclisi üyesi Sevgi Kılıç'a destek telefonu

Seren Yıldız Öztürk’ten CHP Parti Meclisi üyesi Sevgi Kılıç’a destek telefonu

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politikaları Başkanı Seren Yıldız Öztürk, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "vitrin mankeni" söylemine maruz kalan CHP PM (Parti Meclisi) üyesi Sevgi Kılıç'ı arayarak desteğini ifade etti

Gelecek Partisi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politikaları Başkanı Avukat Seren Yıldız Öztürk, CHP PM üyesi Sevgi Kılıç’ı arayarak Gelecek Partisi’nin desteğini iletti.

Kılıç ile yaptıkları telefon görüşmesine ilişkin Medya Notu’na bilgi veren Öztürk, Avukat Sevgi Kılıç’ın Gelecek Partisi’nin desteğinden dolayı çok memnun kaldığını belirtti.

Başörtüsü temel bir insan hakkıdır!

Avukat Seren Yıldız Öztürk, CHP PM üyesi Avukat Sevgi Kılıç ile yaptığı görüşmede “CHP’li PM üyesi Av.Sevgi Kılıç’ı destek amaçlı telefon ile aradım. Çok çok memnun oldu. Kendisine parti olarak yanında olduğumuzu ve desteğimizi ifade ettim. Kendisine, başarısıyla değil de başörtüsüyle gündeme gelmesi karşısında duyduğumuz üzüntüyü dile getirdim. Başörtüsünün temel bir insan hakkı olduğunu belirttim. Esasen kadınların bugün yaşadığı şiddetin ve cinayetlerin temelinde bu ayrımcılık dili olduğu konusunda hemfikirdik.
Başörtüsü dahil kadınlara yönelik her tür ayrımcılığa partiler üstü yaklaşmamız gerektiği konusunda görüş birliğindeydik” dediğini aktardı.

Öztürk, ayrıca “Gelecek Partisi için başörtülü başörtüsüz kadın ayrımcılığı yapmak ve kadınları bu şekilde kategorilere ayırmak insan hakları ihlalidir” diye konuştu.

Ne olmuştu?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ayasofya’da kıldığı cuma namazı sonra kameralar karşına geçmiş ve gazetecilerin Fikri Sağlar’ın “Başörtülü hakim istemiyorum” sözlerine ilişkin sorusunu yanıtladıktan sonra şu ifadeleri kullanmıştı: “Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi adeta vitrin mankeni getirip gibi koymak kimseyi aldatmıyor, geçti o işler.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri