Ana SayfaTürkiyeSerhat Albayrak’ın zavallı aydınları! Salih Tuna’da zeka 4 yaşındaki çocuk seviyesinde

Serhat Albayrak’ın zavallı aydınları! Salih Tuna’da zeka 4 yaşındaki çocuk seviyesinde

Pelikan örgütünün tetikçisi Salih Tuna bugün bir kez daha yeni partileri kaleme aldı. Aklınca hem Ahmet Davutoğlu ile hem de Ali Babacan ile dalga geçti. Salih Tuna yazısının finalini de ilginç bir sonla yaptı. AK Parti’ye Saadet Partisi ile ittifak kurmayı önerdi.

Davutoğlu’na ‘mezhepçi’ Babacan’a ‘Gül’ün adamı’ diyen Salih Tuna belki farkında değil ama üyesi olduğu Pelikan örgütü AK Parti’yi bir yok oluşa sürükledi.

Yazılarını 4 yaşındaki bir çocuğun zekasıyla kurgulayan Salih Tuna artık ne Türkiye’de değişen politika yapma tarzını idrak edebilir ne de farklı görüşteki insanların yan yana olabileceği demokratik bir Türkiye’yi tasavvur edebilir.

Çünkü herkes öğrenebileceğini öğrenir yalnızca.

Artık Türkiye kuralların ve ilkelerin üstünlüğüyle yönetilecek. Çünkü devletin hoyratlaşabilecek gücü ve sınırlarını unutabilecek olan yetkileri ancak bu yolla kontrol altında tutulabilir.

Salih Tuna ve onun gibiler AK Parti’yi kendi dışında kimseyle mutabık olamayan bir yapıya dönüştürdü. AK Parti bugün ne demokraside, ne adalette, ne hukukta ne de ekonomide kimselerle mutabık olamıyor.

AK Parti demokrasiyi insanların kendi kendini kandırdığı bir oyuna dönüştürmek istedi ancak başarılı olamadı. Belki bu başarısızlığın yarattığı güven bunalımıyla Salih Tuna ve Pelikan örgütü her gün yeni yazılarla Davutoğlu ve Ali Babacan’a saldırıyor.

AK Parti’de ortak aklın kaybı kırılan bir vazoya değil eriyen bir buza benziyor artık. Çözülmesi, eriyip gitmesi kaçınılmaz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz