Ana SayfaTürkiyeSerhat Ramay yazdı: Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında. Çay...

Serhat Ramay yazdı: Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında. Çay var içersen ben var seversen

AK Parti'nin hiç kimse ve hiçbir şey hakkında herhangi bir teklif vermeye ne mecali var ne de entelektüel kapasitesi. Serhat Ramay'dan kısacık bir AK Parti analizi.

AK Parti için artık değerler değil çıkarlar var.

Ak Parti artık bir tür teklifsizlik halinde. Hiç kimsenin hiçbir şey hakkında herhangi bir teklif vermeye ne mecali var ne de entelektüel kapasitesi.

Aşık Veysel’in dediği gibi. Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında. Çay var içersen ben var seversen.

Türkiye’nin en ünlü halk ozanı için bu Yunusça teklifsizlik o kadar anlaşılır ki. Ama bunu ülkeyi 18 yıldır yöneten bir partinin başındaki isim söyleyince hiç de öyle olmuyor.

“Eve ekmek götüremiyoruz” diyen birine Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan’ın vereceği karşılık elbette tarihi olacaktı. Oldu da.

“Al sen bu keyif çayını iç.”

Eve ekmek götüremiyoruz diyen bir vatandaşına Cumhurbaşkanı olarak Erdoğan “O kadar da abartma” dedikten sonra bir keyif çayı veriyor.

Ötede MHP işi iyice abartıyor ülkede askıda ekmek kampanyası düzenliyor.

İnanç Ak Parti’nin başarısındaki ana motordu yıllarca. Bu inanç sadece dine inanç değil. AK Parti’ye inanç, liderleri Erdoğan’a duydukları kesin inanç…

Ama artık o da çatırdıyor. AK Parti’ye inançlarını da kaybediyor insanlar birer birer.

Çünkü AK Parti’nin ve Erdoğan’ın bu ülkede sıkıntı yaşayan, geçinemeyen, evine ekmek götüremeyen insanlara bir teklifi yok. Bir tür teklifsizlik hali.

Bir arzu yakalayıcı olarak 18 yıldır iktidarda kalmayı başaran Erdoğan’ın bile artık millete verebileceği bir teklifi kalmadı.

En fazla bir keyif çayı iç diyebiliyor.

Her şey başkanlık sistemiyle zaten daha da sarpa sarmadı mı? Neden başkanlık sistemini istedi AK Parti bu kadar? Çünkü hesap verebilirlik ya da demokrasi gibi kavramları ayak bağı görmeye başlamıştı.

Meclis millete hesap vermesin. Halkın seçtiklerine hesap versin yeter diye düşünmeye başlamıştı.

AK Parti’den belli bir kopuş var. Bunu herkes görüyor, sokak görüyor, esnaf görüyor, herkes görüyor. Bakalım AK Parti ne zaman görecek.

Davutoğlu’nun bir zamanlar Ak Parti’yi men etmeye çalıştığı şey aslında keyif ve liyakatsizlik tuzaklarıydı. Ak Parti keyif çatmaya bağışık bir teşkilatlanmayla gücüne güç katsın istiyordu.

Bugün bakıldığında AK Parti keyif çatmaya hevesli liyakatsiz kadroların elinde eriyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri