Ana SayfaTürkiyeTürkiye bundan sonra ne AK Parti’ye dönebilir ne de Erdoğan’a! Serhat Ramay'ın...

Türkiye bundan sonra ne AK Parti’ye dönebilir ne de Erdoğan’a! Serhat Ramay’ın analizi

Türkiye bundan sonra ne AK Parti’ye dönebilir ne de Erdoğan’a! Serhat Ramay'ın yeni bir AK Parti analizi.

Bu savaşı ak parti kazanacaksa Türkiye kaybetmek zorunda. Eğer AK Parti kazanırsa Türk çiftçisi kaybedecek. Türk sanayicisi kaybedecek. Eğer AK Parti kazanırsa Türk milleti kaybedecek. Dolayısıyla mücadele AK Parti ile CHP ya da İYİ Parti arasında değil. Çekişme Gelecek ya da DEVA Partisi arasında da geçmiyor. Onlar Türk milletine karşı, halkın  çıkarlarına karşı savaşıyor. Türkiye’nin refahıyla kendi çıkarını takas etmek istiyor.

AK Parti artık her yerde tuzak gören nevrotik bir psikolojide. Yıpranmanın ve aşınmanın etkileri onu agresif bir paranoyaya sürükledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bile kendini Erdoğan’a referans vererek meşru kılabiliyor artık.

Güçlü olmaya ve daima iktidarda kalmaya o kadar takıntılılar ki en sonunda kendileri dışındaki her şeyden nefret ettiler. Sonunda her yerde ve her şeyde kendilerine karşı bir tuzak görme hastalığı kapıldılar.

AK Parti’ye bir siyasi analizde yer vermek giderek güçleşiyor. Siyasal kavramsallaştırmalar AK Parti’yi anlatmada artık pek bir işe yaramıyor. Derin devlet tartışmaları, suç örgütleri, yalanlar, verilen sözler, inkarlar, kokainler… Artık AK Parti bu kavramlarla birlikte anılıyor. Nereden nereye…

Milyonlarca insanın uzun zamandır aradığı fırsatı onlara AK Parti’nin doymak bilmez aç gözlülüğü sundu. İnsanlar dört gözle şunu bekliyor. AK Parti’yle sandık yoluyla doğrudan hesaplaşmak istiyor.

AK Parti kendi kendini bir karanlığın içine hapsetti. Onu oradan Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkarabilirdi. Ancak o ya da danışmanları bu fırsatı kaçırdı, tepti, ıskaladı. İddialarla yüzleşmek yerine bu kez travmatik bir şekilde onu bastırmayı seçti.

Ne ekonomik ne de ideolojik olarak artık bu ülkeye bir gelecek vadedemez. AK Parti vasat bir açgözlülükten, elleri daima almak için ileri uzanmış doyumsuz bir topluluktan başka ne ki?

Türkiye bundan sonra ne AK Parti’ye dönebilir ne de Erdoğan’a. AK Parti’yi değil ama onun eskiden temsil ettiği değerleri kurtarmanın tek yolu Davutoğlu’ndan geçiyor. Davutoğlu ve arkadaşlarından.

Eskiden bazıları şöyle düşünürdü. AK Parti ne yaptığını bilmiyor ama yine de yapıyor.

Ama bu avunu da ellerinden kayıp gitti. Ne yaptıklarını çok iyi biliyorlar ve yine de yapıyorlar.

Ahlaksızlığın hizmetine koşulmuş bir ahlak onlardaki.

AK Parti ve Erdoğan çoktan kaybetti ancak henüz bunu bilmiyorlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri