Ana SayfaTürkiyeSerhatspor ofsayta düştü. Erdoğan: Bu vatana ihanettir

Serhatspor ofsayta düştü. Erdoğan: Bu vatana ihanettir

Darbe söylentileri, uzun zamandır Serhat Albayrak’ın yöneticisi olduğu Sabah Gazetesi başta olmak üzere iktidara yakın yazarlar tarafından sıkça dile getiriyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün partisinin TBMM grup toplantısının ardından bir basın mensubunun darbe iddialarıyla ilgili sorusu üzerine bu söylentileri yayanları vatana ihanetle itham ederek “Bunlar haindir. Böyle bir hava hissediyor musunuz?” diyerek sert bir yanıt verdi. Erdoğan’ın bu yanıtı sonrası darbe iddialarını gündeme taşıyan iktidara yakın isimler ofsayta düştü. İşte o isimlerden bazıları:

HASAN BASRİ YALÇIN: KİMSE BUNA KOMPLO TEORİSİ GÖZÜYLE BAKMASIN

Sabah Gazetesi Yazarı Hasan Basri Yalçın, “Darbecilere karşı uyanık olmak” başlıklı yazısında RAND’ın Türkiye raporuna dikkat çekerek “Yoğurdu bile üfleyerek yemek lazım. 15 Temmuz darbe girişimi toplumsal zeminden yoksundu. Şimdi bu iki alandaki hareketlilik beni şüphelenmeye sevk ediyor. Bu sefer bir darbe tezgahlanırsa tahkim edilmiş muhalifler ve sindirilmiş bir toplum hazırlığı yapılıyor.

Lütfen kimse buna bir komplo teorisi gözüyle bakmasın” ifadelerini kullandı.

SALİH TUNA: YEMİN EDİLSİN HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALSIN

Darbe iddialarını gündeme getiren bir başka Sabah Yazarı Salih Tuna ise TSK mensuplarının yeni bir yemin etmesini istedi ve şu ifadelere yer verdi: Bundan sonra tüm TSK mensupları var olan yeminlerin yanı sıra bir yemin daha etsinler. Bu yeminin adı da Şehit Ömer Halisdemir olsun. Mesela şöyle: Şayet bir gün gelip TSK darbe yapmaya kalkışırsa, sivil halkın üzerine tank sürmeye, bomba yağdırmaya, yüce Türk milletine kurşun sıkmaya emir verenleri alnının çatından vuracağıma namusum şerefim ve inandığım tüm kutsal değerler adına yemin ederim…”

CEM KÜÇÜK: ERDOĞAN’I DARBEYLE DEVİRELİM DİYENLER VARSA…

İktidara yakınlığıyla bilinen Cem Küçük ise Türkiye Gazetesi’ndeki köşesinde “FETÖ’nün siyasi ayağı, RAND Raporu, darbe imaları…” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Küçük, yazısında ““Erdoğan gidici” söylemine bürokrasi içerisinde yatırım yapan kişiler olduğu biliniyor. Eğer “Erdoğan gitmez, onu darbeyle devirelim” diyenler varsa, niyetleri buysa yanlış yolda olduklarını onlara hatırlatırım” dedi.

MEHMET BARLAS: TÜRKİYE’DE YENİ BİR DARBE Mİ TEZGAHLANIYOR SORUSUNUN CEVABI…

Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde “FETÖ’nün siyasi ayağı da kafası da Amerikan derin devleti değil midir?” başlıklı yazısında darbe iddialarına değinen Mehmet Barlas, “Türkiye’de yeni bir darbe mi tezgahlanıyor?” sorusunun cevabı ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verildi. Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Süleyman Soylu “Darbeye teşebbüs edenleri kimse kurtaramaz” dedi” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri